Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Проект Закону України «Про кредитні спілки» № 6405 розглядали в сесійній залі Верховної Ради

Сьогодні, 17 травня, Верховна Рада України розглядала Проект Закону України «Про кредитні спілки» № 6405.

На його підтримку виступали:

Рибалка Сергій Вікторович, Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності,

Довбенко Михайло Володимирович, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності,

Лаврик Олег Васильович, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності

Демчак Руслан Євгенійович, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. 

Стенограма виступів на підтримку законопроекту: 

Рибалка Сергій Вікторович:

«Шановні колеги! Безумовно, всі ми в цьому залі хочемо, щоб у нас була сильна, економічно розвинута країна. Що таке сильна, економічно розвинута країна? Це нові робочі місця, це можливість виготовляти і відкривати нові підприємства, виготовляти власну продукцію. Нам треба позбутися від  країни сировинного придатку.

Однак, одна з причин слабкої економіки — це недостатній розвиток  малого і середнього бізнесу. Наприклад, країни Європейського Союзу та Америки, куди ми так прагнемо, до них попасти і вони для нас як приклад, 60 відсотків — це малий і середній бізнес, у нас, наприклад, 15. Дрібні підприємства переживали такі ж  кризи, як пережив і банківський сектор. Банкам часто не цікаво кредитувати дрібні підприємства. «У світі ефективним інститутом є кредитування через спілки. Що таке спілки? Це люди, які об'єднались і можуть давати малі кредити для того, щоб закупити чи семена, чи якісь дрібні кредити.

Тому ми пропонуємо проголосувати за цей законопроект, за важливий законопроект про кредитні спілки. В Україні вони вже працюють, але рівно рік тому на виїзному засіданні у Львові ми зустрічались з представниками кредитних спілок. Вони дуже просили, щоб ми цей законопроект обговорили і зареєстрували, а також винесли в зал.

Я дуже вас прошу підтримати малий і середній бізнес, підтримати сьогодні фермерів. До речі, ми добилися того, що фермерські господарства можуть бути засновниками цих кредитних спілок і давати ті кредити, які сьогодні не цікаво давати банкам. Національний банк, уряд, підтримують цей законопроект. Я пропоную проголосувати його в першому читанні. Після цього на базі комітету створити робочу групу для того, щоб цей законопроект зробити більш досконалим».

 

Довбенко Михайло Володимирович:

«Шановні колеги, я переконаний, що в цьому залі, як зараз, до обіду, ми голосували за всі конструктивні законопроекти, так і після обіду ми будемо голосувати за всі конструктивні законопроекти, в тому числі і той, який… бо, я є там співавтор, ми теж будемо голосувати.

А тепер, що хочу сказати, що  ще один конструктивний  законопроект — це 6405, який ми зараз розглядаємо, який доповідав пан Рибалка. Хочу сказати, що впродовж останніх 2 місяців на нашу адресу профільного комітету і на адресу Голови Верховної Ради надходять тисячі звернень від громадян України, кредитних спілок, громадських організацій, фермерських господарств, які просять внести на розгляд цей законопроект. Ми у нашому профільному комітеті його розглянули давно. Наш комітет його підтримує. Я радий, що тут є одностайність наших колег народних депутатів. Хочу сказати, що сьогодні складаються так обставини, що банківська криза зачепила дійсно надто серйозно всю сферу кредитування. І так получається, що в деяких районах в нас немає жодного кредиту від банківської установи і тільки кредитні спілки виручають споживче кредитування, фермерські господарства, релігійні громади для того, щоб ми підтримали, в тому числі дуже важливі такі сфери, які потребують сьогодні підтримки, а саме, це житлове... ремонтні роботи на житло людей. І я думаю, що сьогоднішній законопроект дозволяє вирішити ці питання.

Хочу сказати, що ми маємо підтримку Кабінету Міністрів і Національного банку, які пропонують підтримати цей законопроект. Головне науково-експертне управління зазначає, що доцільно доопрацювати його з урахуванням зауважень і пропозицію. Ми розуміємо, що до другого читання в нас є всі підстави врахувати ці зауваження».

 

Лаврик Олег Васильович:

«В цьому залі ми справді приймали дуже багато законопроектів, які стосувалися і відновлення кредитування, відновлення довіри до банківського сектору. І давайте поставимо зараз собі запитання: чи відновили вони цю довіру? Та ні. А які реальні шляхи держави для того, щоби це відновити? Ми маємо сьогодні позицію найбільшого в Україні банку — «Ощадного банку», коли він в малих селах, в сільській місцевості закриває свої відділення заради одного — заради отримання прибутку. А як повинні жити в тих селах люди, не маючи взагалі ніякого доступу до фінансової послуги?

Ми в цьому залі вже кілька років приймаємо рішення щодо позиції держави по ринку землі. А як ми можемо говорити про ринок землі, коли в нас на селі не сформований середній клас. Хто ту землю зможе викупити: знову великі олігархи, які туди прийдуть, чи бідні селяни, які не мають за що деколи і прохарчуватися?

Відновлення кредитної кооперації, просвітництво на селі через кредитну кооперацію, через кредитні спілки — оце сьогодні є задачею держави. Ніякі закони про довіру не приведуть до іншого, не дадуть кінцевого результату, як не самоорганізація людей.

Тому закликаю сьогодні зал підтримати Закон про кредитні спілки, проголосувати, а до другого читання врегулювати всі питання, які зараз там є ще дискусійними».

 

Демчак Руслан Євгенійович:

«Шановні колеги, даний закон ні про Гонтареву, ні про Рожкову, ні про банки. Я прошу підтримати малюків – кредитні спілки. Саме про це законопроект 6405. Ми на базі нашого комітету збирали не одну робочу групу і в тому числі і круглий стіл у Львові і вивчали практику роботи. Цей законопроект, він розроблений за підтримки USAID. А також ми використали практичний досвід Польщі у цьому питанні.

Тому цей закон, фактично він виводить діяльність кредитних спілок на нові сучасні умови і пропонує визначити організаційні, правові, економічні засади роботи кредитних спілок. Крім того, ще вносяться зміни у ряд законодавчих актів, які зараз стримують розвиток кредитного бізнесу на мікрорівні. Дає можливість законопроект крім фізичних осіб бути учасниками кредитних спілок фермерським господарствам, кооперативам, професійним спілкам, а також релігійним організаціям, які знаходяться саме локально за місцем розміщення кредитної спілки. І саме головне, увага, можливість кредитним спілкам вступити в Фонд гарантування вкладів.

Тому, враховуючи всі ці норми, ми, прийнявши цей закон, приведемо діяльність кредитних спілок і можливість їхньої роботи до сучасних норм. Прошу підтримати законопроект 6405».


Одне з голосувань пофракційно та голосування за направлення законопроекту на доопрацювання в комітет:

Документ за основу підтримали 198 та 202 нардепи, за направлення його на доопрацювання в комітет проголосував 201. Таким чином, голосів для ухвалення законопроекту в першому читанні не вистачило. Отже, законопроект № 6405 відхилено. Разом з тим, усі політичні партії, крім Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», та позафракційні депутати проголосували за підтримку законопроекту.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1505

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net