Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» дослідив, як фінансові установи в Україні виконують Закон «Про споживче кредитування»

Вчора, 15 травня, Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» презентував результати другої хвилі дослідження з питань споживчого кредитування в Україні.

Участь у заході «Споживче кредитування: будуємо мости між законом та практикою» взяли представники державних органів — Катерина Рожкова, заступник голови Національного банку України, та Олександр Залєтов, член Нацкомфінпослуг.

Серед учасників були керівники бнаків, фінансових установ, факторингових і страхових компаній, а також керівники і працівники профільних асоціацій. ВАКС представляли Ольга Мороз і Анна Нагребельна.

Крім презентації результатів дослідження того, наскільки чітко фінансові установи в Україні виконують Закон «Про споживче кредитування», відбулася панельна дискусія «Як регулятори та ринок можуть обєднатися задля реального покращення практики на ринку споживчого кредитування».

Під час обговорення Катерина Рожкова зазначила, що Національний банк чекає якнайшвидшого прийняття законопроекту 2456-д щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, який створить правове підґрунтя взаємодії фізичних осіб з банками та фінансовими установами за європейським зразком.

«Парламентарі зупинилися «на півшляху» — вони прийняли один закон, але законопроект 2456-д щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, який ішов з ним у пакеті, усе ще чекає на розгляд у сесійній залі. Тому вже майже рік у нас немає повноважень, щоб контролювати виконання вимог Закону «Про споживче кредитування» та застосовувати необхідні заходи у разі їх порушення», — зауважила Катерина Рожкова.

За її словами, у європейських країнах права та свободи громадян, особливо в частині забезпечення прав споживачів фінансових послуг, — безперечне та обов’язковенадбання суспільства. Інститути та механізми захисту цих прав і свобод давно закріплені в нормах права і щодня реалізуються на практиці. Україна ж лише розпочинає розбудову сучасної системи захисту прав споживачів фінансових послуг. І законопроект № 2456-д є наріжним каменем на цьому шляху, бо спрямований насамперед на усунення прогалин та неузгодженостей у системі нормативно-правового забезпечення захисту прав споживачів.

«Відомо, що «здорове» споживче кредитування передбачає відсутність «перекосів» — чи то в бік захисту прав позичальників, чи то в бік захисту прав кредиторів. Закон «Про споживче кредитування», який вступив в дію рік тому, мав би захистити позичальників, але, як продемонстрували результати дослідження, рівень виконання його вимог усе ще залишається недостатньо високим», — наголосила Катерина Рожкова.

Зі свого боку Олександр Залєтов звернув увагу на потребу вносити зміни в уже діючий ЗУ «Про споживче кредитування». За його словами, з цього питання Нацкомфінпослуг і Національний банк уже неодноразово спілкувалися та мають схожі позиції.

Більше інформації про це — на сторінці ВАКС у Facebook: www.facebook.com/vaks.org.ua/


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1503

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net