Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС отримала роз’яснення державних органів стосовно дії особливого періоду

На запит ВАКС стосовно особливого періоду надали відповідь Адміністрація Президента України, Міністерство оборони України та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

У своєму листі-відповіді Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України дає визначення «особливого періоду», а також наголошує, що «Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду.

Водночас зазначеним законом України передбачено такий захід, як демобілізація — комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту — на організацію і штати мирного часу

На даний час відповідних рішень Президентом України не приймалося».

Крім того, в листі зазначено, що питання стосовно наявності особливого періоду в державі поза часом проведення мобілізації було предметом судового розгляду. Зокрема, Вищий адміністративний суд України у постанові від 16.02.2015 р. (справа № 800/582/14) зазначив, що закінчення періоду мобілізації не є підставою для припинення особливого періоду.

«Ураховуючи зазначене … не зважаючи на те, що у 2016—2018 роках рішення про проведення мобілізації не оголошувалося, воєнний стан не вводився, Збройні Сили України функціонують в умовах особливого періоду», — ідеться в листі-відповіді.

Адміністрація Президента України в своєму листі повідомила, що в державі триває особливий період. «Положенням про проведення мобілізації в Україні встановлено, що закінчення особливого періоду та оголошення Указу Президента про демобілізацію здійснюються у разі, коли ліквідовано загрозу небезпеки державній незалежності України. Відповідні рішення Президентом не приймалися». 

У свою чергу, Нацкомфінпослуг звертає увагу, що «Міноборони є головним органом у системі ценральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період ‹…› Враховуючи викладене, до компетенції Нацкомфінпослуг не відносяться питання, повязані з встановленням особливого періоду, зокрема періоду його дії (закінчення)». 

Нагадаємо, у березні цього року ВАКС звернулася до державних органів (Адміністрації Президента України, Міністерства оборони України, Нацкомфінпослуг), щоб вони висловили свою позицію з таких питань:

  1. Чи діє на даний час особливий період в Україні?
  2. Якщо на даний час діє особливий період, то що вважати підтвердженням його закінчення?
  3. Якщо особливий період вже не діє, то прохання зазначити дати початку та закінчення, враховуючи вимоги частини п’ятнадцятої статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»?

Повний текст запиту ВАКС  ›››

Лист-відповідь Адміністрації Президента України ›››

Лист-відповідь Генерального штабу Збройних Сил України ›››

Лист-відповідь Нацкомфінпослуг ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1468

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net