Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Валерій Перепелиця: «Наразі 80 % фермерів кредитуються в різних спілках, але вартість їхнього ресурсу від 28 до 36 % річних. Тому державі через компенсацію відсотків із бюджету слід би було підтримати їх»

Уряд презентував розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства механізм розподілу одного мільярда гривень для фермерів. Цій темі багато уваги приділяє ресурс AgroPolit.com, зокрема, запитав у фермерів, що саме вони думають з приводу виділених 500 млн грн на здешевлення відсоткової ставки за кредитами.

AgroPolit.com розмовляв із головою Драбівської районної організації АФЗУ Валерієм Перепелицею. Наводимо тези інтервю:

Валерій Перепелиця: …Пропонується наступний механізм: 500 тис. грн у вигляді кредиту для фермера на поповнення оборотних коштів та 9 млн грн на середньостроковий кредит до 3 років. Але небагато є фермерських господарств, особливо до 500 га, які мають повноцінну ліквідну заставу, які могли б податися на цю програму.У мене з приводу програми є два побоювання, щодо отримання фермерами цих коштів:

  1. Банки беруть під заставу техніку, не старшу від 3-х років, квартиру чи машину. Будівлі беруть дуже рідко. Тож мало хто зможе взяти кредит.
  2. До цієї програми залучені тільки державні банки. А інших учасників немає. Наразі фермери кредитуються в кредитних спілках, чому б не підключити їх до цього процесу? Це ж розвиток тієї ж кооперації! То чому не підтримати фінансову кооперацію?

AgroPolit.com: Але ж нині часто критикують кредитні спілки, робота яких викликає питання, тобто, фейкових.

Валерій Перепелиця: Так, є небезпека фейкових кредитних спілок, так само, як були проблемні банки. Але Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України обклала спілки такою звітністю, що їм не продихнути, тому «фейкових» майже немає. Багато є діючих спілок у рамках законодавства. І вони дійсно фінансові кооперації, а не «кишенькові». Наразі 80% фермерів кредитуються в різних спілках, але вартість їхнього ресурсу від 28% до 36% річних. Тому державі через компенсацію відсотків із бюджету слід би було підтримати їх.

AgroPolit.com: А раніше Ви працювали з державними банками? Чи брали кредити? Як із ними працюється?

Валерій Перепелиця: Так, зараз є багато державних банків, зокрема «Приватбанк», «Укрексімбанк», «Ощадбанк». Але робота з цими банками має свою специфіку. Наприклад, розгляд ними застави займає понад 2 тижні. Можна місяць ходити і нічого не отримати. Оце вам відповідь на питання, чи добре, що в цій програмі беруть тільки держбанки, – погано.

AgroPolit.com: Якою, на Вашу думку, є ідеальна модель розподілу фермерського мільярда за бюджетними програмами?

Валерій Перепелиця: По-перше, дрібним фермерам важливо вчасно отримати послуги з обробітку ґрунту, зібрати, переробити та реалізувати врожай. Тільки кооперація може вирішити ці питання. Тому потрібно створювати кооперативи та орган, відповідальний за кооперацію. Будь-який діючий обслуговуючий кооператив — це перемога, це можливість для сільського населення. Тобто найширше і потужніше підтримати саме сільськогосподарську обслуговуючу кооперацію. Також необхідно змінювати законодавчу базу, відношення та мислення фіскальних органів до цього питання.

По-друге, відновити та потужно фінансово підтримати дорадчі служби, доручити розробку таких програм підтримки саме дорадникам-науковцям та професійним об’єднанням. Такі програми повинні діяти не менше 5 років, щоб можна було планувати фермерам свою діяльність.

По-третє, необхідно максимально розширити перелік обладнання, вітчизняної техніки для отримання компенсації при її купівлі.По-четверте, забезпечити фермерам доступ до кредитних ресурсів, та максимально спростити механізм їх отримання.

Повний текст інтервю ›››

Нагадаємо, ВАКС і НАКСУ, у межах заходів КЕП, направили 30 січня спільний лист до Міністерства аграрної політики та продовольства України, у якому просили внести зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової пілтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 р. № 300. Повний текст цього листа ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1459

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net