Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС взяла участь у засіданні Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності

Вчора, 20 березня, відбулося засідання Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, у якому взяла участь Ольга Мороз, президент ВАКС.

Першим питанням порядку денного засідання Комітету був законопроект «Про установу фінансового омбудсмена» (реєстр. № 8055).

Наводимо слова Максима Полякова, секретаря Комітету, з цього приводу: «З моєї точки зору, зазначений законопроект повинен допомогти споживачам і надавачам фінансових послуг врегулювати виникаючі між ними проблеми за допомогою професійних консультацій та дій фінансового омбудсмена, головною функцією якого є знаходження кінцевого рішення, яке захистить споживача і дозволить надавачу виконати зобов’язання без додаткових проблем з владою.

Вважаю, що фінансовий омбудсмен та його рішення повинні мати вагу і для державних органів, і для суду. Тому, важливою є норма, що у випадку добровільного виконання надавачем фінансових послуг рішення установи фінансового омбудсмена за результатами досягнення мирової угоди, національні регулятори не вживають до них заходи впливу за порушення, які були предметом спору.

Але, не дивлячись на проведену ретельну роботу, законопроект містить проблемні норми, над якими потрібно працювати.

По-перше: запропонована система фінансування установи фінансового омбудсмена. Вона буде здійснюватись за рахунок надавачів послуг. Але не повинні сплачувати платежі нагляду компанії, що не надають послуги фізичним особам. Також постає питання необхідності сплати фінансовими компаніями, на які не має скарг.

По-друге: проблемним є виконання рішення фінансового омбудсмена з урахуванням норм Закону України «Про виконавче впровадження».

На жаль, у разі відсутності домовленості при доопрацюванні проекту до другого читання між сторонами щодо зазначених питань фінансування та виконання рішень, це може стати перешкодою для прийняття такого важливого закону в цілому.

Спірним є норма статті 14 проекту Закону, якою передбачено, що несплата надавачем фінансових послуг більше ніж двох періодичних внесків протягом трьох місяців є підставою для застосування заходів впливу органом, що здійснює регулювання відповідних ринків фінансових послуг, в тому числі для призупинення дії відповідної ліцензії надавача фінансових послуг.

Запропонував підтримати законопроект та створити робочу групу для доопрацювання із заінтересованими сторонами. Вважаю, що за допомогою цього закону ми полегшимо життя і споживачам, і добросовісним надавачам фінансових послуг».

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності проголосував «за» те, щоб рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про установу фінансового омбудсмена», № 8055 (від 22.02.2018), прийняти за основу.

З Висновком Головного науково-експертного управління (від 19.03.2018) можна ознайомитися тут ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1458

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net