Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Держфінмоніторинг завершила переклад Звіту за результатами п’ятого раунду оцінки України

Громадська рада при Держфінмоніторингу під час свого третього засідання, 15 березня цього року, заслухала звіт про реалізацію Держфінмоніторингом в 2017 р. державної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. 

Зокрема, серед ключових результатів роботи Віктор Іванович Савчук заступник директора Департаменту — начальник Відділу стратегії розвитку системи фінансового моніторингу Департаменту координації системи фінансового моніторингу назвав такі:

  1. Міжнародна співпраця.
  2. Конфіскація коштів.
  3. Національна координація.
  4. Фінансові розслідування.
  5. Освітня діяльність.
  6. Законодавча ініціатива.
  7. Методична робота.
  8. Типологічні дослідження.

Окрему увагу Віктор Іванович Савчук приділив Звіту за результатами п’ятого раунду оцінки України. За його словами, цей Звіт підтверджує, що Україна є надійною юрисдикцією в питаннях боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, яка не потребує спеціальних контрольних заходів (маяків) з боку Комітету Ради Європи MONEYVAL та FATF.

Такий результат засвідчує безумовний прогрес у розбудові національної системи фінансового моніторингу та підтверджує зростаючу ефективність дій її усіх учасників.

У світлі цієї події варто наголосити, що за підсумками перевірки, Комітет MONEYVAL підтвердив значний рівень операційної та інституційної спроможності національного підрозділу фінансової розвідки — Державної служби фінансового моніторингу України за усіма рейтинговими параметрами. Крім цього, Звіт акцентує увагу на значному рівні міжвідомчої координації, якісному проведенні першої Національної оцінки ризиків, організації міжнародної співпраці, а також високому рівні регуляторно-наглядової діяльності, зокрема за банківським сектором та ринком цінних паперів. Також Звіт віддає належне зосередженій роботі, яка наразі триває для арешту та конфіскації коштів у випадках корупції та викрадення державних активів на вищих рівнях відповідно до національних ризиків відмивання коштів.

Повний текст Звіту українською мовою (переклад) ›››

Повний текст Звіту англійською мовою (оригінал) ›››

Крім того, під час третього засідання учасники заслухали Звіт про роботу Громадської ради при Держфінмоніторингу за минулий рік і розглянули низку організаційних питань. Орієнтовна дата наступного засідання Громадської ради попередньо призначили на 31 травня 2018 р.

Матеріали 3-го засідання Громадської ради при Держфінмоніторингу ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 

http://vaks.org.ua/?id_news=1456

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net