Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

В Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулося засідання Круглого столу «Підведення підсумків обговорення проекту ліберального податкового кодексу України»

25 квітня 2017 року в приміщенні Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбулося засідання Круглого столу «Підведення підсумків обговорення проекту ліберального податкового кодексу України», розробленого фахівцями Асоціації платників податків України разом з представниками українського бізнесу.

Слід відмітити, що «Асоціація платників податків України підтримує проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» (№3357, http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56874 ), яким пропонується викласти Розділ ІІІ Податкового кодексу України в новій редакції, замінивши податок на прибуток підприємств податком на виведений капітал. (автори законопроекту експерти в галузі оподаткування Т.С.Шевцова та О.О.Шемяткін). ПнВК дозволить показувати реальний прибуток, реальну звітність, тому що кошти, що реінвестуються в бізнес, і прибуток, який залишається в обороті підприємств, не оподатковуються. Оподаткуванню підлягають лише кошти, які виводяться із бізнесу. Якщо кошти виводяться власником шляхом виплати дивідендів, то застосовується ставка 15% до суми виплати. Якщо кошти виводяться в інший спосіб (прирівняні платежі - відсотки роялті, фінансові допомоги, донарахування за правилами трансфертного ціноутворення, тощо), то застосовується ставка 20%. Ще один важливий аргумент - контролюючі органи втратять підстави для перевірки бухгалтерського обліку підприємств. Вони зможуть перевіряти тільки частину зовнішніх операцій (не перевіряються платежі між юридичними особами в межах країни, адже гроші "не виходять" з економіки України). Втратять фіскальне значення такі поняття як "фінансові результати" 16 та "витрати" - бухгалтерський облік стає винятково питанням власне підприємства. Не буде підстав для перевірок щодо правильності нарахувань витрат, не буде претензій і штрафів. Податок на виведений капітал гарантує можливість мати успішний бізнес, оскільки будь-який бізнес є успішним, коли він вільний від надмірного тиску держави. Крім того позитивними факторами запровадження податку на виведений капітал є капіталізація компаній за рахунок відкладеного податку, створення умов для переходу з єдиного податку на загальну систему оподаткування, перехід на використання єдиного первинного документу, скорочення штатної чисельності працівників контролюючих органів, контроль та оподаткування операцій з виведення капіталу з країни, забезпечення рівних умов оподаткування.»

Більш детально про захід можна дізнатися в повідомленні АППУ ›››

З проектом ліберального Податкового кодексу та коментарями до нього пропонуємо ознайомитись тут ›››

Адреса веб-сайту АППУ ›››

Ознайомитися зі зверненням ВАКС до АППУ ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС
http://vaks.org.ua/?id_news=1403

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net