Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Західний регіональний форум ВАКС: актуальні й практичні питання для кредитних спілок західного регіону

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) у співпраці з Об’єднанням кредитних спілок «Програма захисту вкладів», за підтримки Проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності на селі» Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ) і Німецької Кооперативної Асоціації «Райффайзен» (DGRV) провела 14—15 жовтня Західний регіональний форум у Львові.

Метою цього заходу було ознайомити представників кредитних спілок, які працюють у західних областях України, з новинами ринку, обговорити з ними ситуацію, що наразі склалася в кредитній кооперації загалом і в регіоні зокрема, а також представити позицію й ставлення державних органів до кредитних спілок.

Відповідно, Західний регіональний форум було поділено на блоки. Основний з них включав такі теми:

· Новини ринку кредитної кооперації.

· Обговорення актуальних питань діяльності кредитних спілок.

· Нове в аналізі фінансового стану кредитної спілки.

Зокрема, у рамках новинного блоку Вікторія Олегівна, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, розповіла про діяльність ВАКС за липень — вересень 2010 року (ІІІ квартал), а також пояснила роль асоціації в процесах, що наразі притаманні українському ринку кредитних спілок, у тому числі в частині побудови стосунків з державним регулятором.

Андрій Оленчик, президент Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», окреслив ситуацію, що наразі склалася в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг.

Надія Волотовська, юрист ВАКС, та Іван Вишневський, голова правління Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», детально зупинилися на питаннях правозастосування на ринку фінансових послуг, нормативно-правовому забезпеченні та практичному застосуванні заходів впливу Держфінпослуг до кредитних спілок.

Окремо Анна Гамбург, керівник Проекту технічної допомоги «Реформування фінансової діяльності на селі» Німецького Товариства Технічного Співробітництва (GTZ) і Німецької Кооперативної Асоціації «Райффайзен» (DGRV), представила Концепцію проекту «Реформування фінансової діяльності на селі», що викликала зацікавленість у присутніх.

Багато питань і дискусій викликала інформація, яку в рамках блоку з фінансового моніторингу надали представники Держфінмоніторингу в Львівській області. Зокрема у доповіді йшлося про вимоги щодо ведення фінансового моніторингу в кредитних спілках з набуттям чинності нової редакції Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом». Доповідач зупинився на таких основних моментах:

· постанови й накази Державного комітету фінансового моніторингу України станом на 15 жовтня 2010 року;

· огляд найважливіших новацій Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму»;

· мікрорівнева модель управління ризиками в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;

· макрорівнева модель управління ризиками в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму;

· головні завдання суб’єкту фінансового моніторингу;

· призначення відповідального;

· посадова інструкція відповідального працівника;

· вимоги до відповідального;

· повноваження відповідального тощо.

Іван Вишневський, генеральний директор Української об’єднаної кредитної спілки, у рамках свого блоку розповів про інструменти управління ліквідністю кредитної спілки. При цьому він зупинився на тих уроках, що кредитним спілкам дала криза, інструментах підтримки ліквідності й тому, якою може бути «класна» інфраструктура підтримки ліквідності, а також детально розповів про Українську об’єднану кредитну спілку.

Ще однією особливістю Західного регіонального форуму став візит представників «Фольксбанку». Вони наглядно продемонстрували присутнім, яким чином розширюють співпрацю між банком і кредитною спілкою, презентували спеціально розроблені для кредитних спілок продукти й із задоволенням відповідали на всі поставлені питання.

Нагадаємо, що Західний регіональний форум, що відбувся у Львові, став першим таким заходом у рамках запланованих форумів у регіонах України.

Наступний Форум ВАКС проводитиме для кредитних спілок східного регіону, в Харкові й запрошує до участі всі кредитні спілки Сходу.З програмою Східного форуму ви можете ознайомитися тут.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net