Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

В Києві відбувся Форум українських кредитних спілок

Вчора, 20 жовтня 2015 року, в Українському домі пройшов Форум українських кредитних спілок. Ініціатором проведення Форуму виступила Всеукраїнська     асоціація кредитних спілок.

Участь у Форумі кредитних спілок, що був націлений на проведення Реформи фінансового сектору, взяли Голова підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Віктор Романюк, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Максим Поляков, представник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Тетяна Боцула.

Також у Форумі взяли участь представники органів державної влади Начальник Управління фінансової політики Департаменту реформ та збалансованого розвитку  Кабінету Міністрів України Валентина Ящук, Член Національної комісії‚ що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ольга Максимчук, Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Андрій Оленчик, заступник директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів Андрій Страшний та Заступник начальника управління/начальник відділу методології регулювання наглядових процедур департаменту методології Національного Банку України Олег Костюшко.

Ринок кредитної кооперації було представлено Головами Правлінь 78 кредитних спілок членів ВАКС та НАКСУ.

Відповідно до Програми Форуму, у першій частині розглядалися теми «Сьогодення українського ринку кредитної кооперації» та «Концепція розвитку ринку кредитних спілок». У другій частині заходу відбувся круглий стіл «Спільні гроші - спільна відповідальність», на якому учасники обговорювали виклики, що стоять перед кредитними спілками.

Виступаючі надали корисну інформацію стосовно ринку кредитної кооперації з точки зору органів влади, які вони представляли. Депутати Віктор Романюк та Максим Поляков поділилися своїм досвідом роботи у Комітеті та висловили підтримку ринку кредитної кооперації та наміри плідної співпраці. 

Пані Ольга Максимчук також висловила підтримку ринку та заявила, що Національна комісія робить все можливе, щоб допомогти кредитним спілкам, проте є регулюючим органом і має певні обмеження в рамках своїх повноважень.

Заступник начальника управління/начальник відділу методології регулювання наглядових процедур департаменту методології Національного Банку України Олег Костюшко розповів про специфіку нагляду Національного Банку України над банками та чого слід чекати кредитним спілкам від можливого переходу під контроль НБУ.

Також активне обговорення викликали питання щодо статусу неприбутковості та впровадження РРО.                       

Кредитні спілки разом з депутатами та представниками державних органів обговорювали питання щодо діяльності кредитних спілок, їх подальшого розвитку, проблем, які виникли в професійній діяльності та обговорювали подальші спільні кроки.

Сподіваємось, результатом цього заходу, проведеної дискусії та обговорення буде підтримка депутатів та державних органів у вирішенні питань з РРО, статусом неприбутковості, а головне - оновлення законодавства про кредитні спілки.  

Учасниками Форуму було прийнято резолюцію з урахуванням всіх пропозицій та зауважень, яка надсилається всім зацікавленим особам, державним органам та засобам масової інформації:

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

ФОРУМУ УКРАЇНСЬКИХ КРЕДИТНИХ СПІЛОК

«Припинити знищення і забезпечити розвиток кредитних спілок»

Глибоко свідомі того, що кредитні спілки України є фактично єдиним джерелом фінансової підтримки малозабезпечених верств населення,  малого та середнього підприємництва та фермерських господарств (фермерів) та пам'ятаючи про роль руху кредитних спілок у розвитку соціальної економіки України

Закликаємо підтримати кредитні спілки як єдину національну фінансову інституцію, яка створюється завдяки самоорганізації пересічених громадян та допомагає їм розв'язувати соціальні та фінансові проблеми.

Віримо, що кредитні спілки працюють на користь суспільства,  створюючи нові робочі місця, покращуючи соціальний клімат регіону, збільшуючи добробут громадян.

Наголошуємо:

  • на неприпустимості невиправданого збільшення регуляторних вимог до кредитних спілок,
  • на необхідності ухвалення законопроекту № 2032а (ініціатор законопроекту народний депутат О. М. Дмитренко),
  • на підтримці законодавчих ініціатив Президента України П. Порошенка щодо прискорення реформування державної виконавчої служби,
  • на оновленні Закону України «Про кредитні спілки» та створенні законодавства щодо захисту прав кредиторів з урахуванням всієї специфіки та особливостей діяльності кредитних спілок.

Сподіваємося на підтримку пропозицій ринку кредитних спілок стосовно: врахування в Податковому кодексі України специфіки кредитної спілки як неприбуткової організації та відновлення справедливого оподаткування кредитних спілок, забезпечення обліку фінансових операцій на базі вже існуючої в кредитних спілках на вимогу закону облікової системи, а не за допомогою  РРО; пошуку взаємоприйнятного рішення про механізм приєднання кредитних спілок до системи гарантування вкладів,  розв'язання накопичених проблем вкладників неплатоспроможних кредитних спілок.

Ще більш переконливо заявляємо: кредитні спілки готові допомогти пересічним громадянам.

Маючи 20-річний професійний досвід, українські кредитні спілки можуть і готові виступити дієвими посередниками між державою, малим і середнім бізнесом, фермерським та сільськогосподарським виробником, пересічним громадянином.

 20 жовтня 2015 року                                                                           місто  Київ


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1290

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net