Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Краковський форум: політики заявляють про прихильність до ідеї розширення доступності фінансових послуг у Східній Європі та Центральній Азії

На Форумі в Києві, що завершився 11 жовтня, високопоставлені представники десяти країн Східної Європи й Центральної Азії обговорили шляхи розширення доступності фінансових послуг для всіх категорій населення.

Нагадуємо, що П'ятий Краківський форум організовано CGAP — ресурсним центром макрофінансового сектору при Всесвітньому банку, який отримує фінансову підтримку від більш ніж 30 міжнародних донорів і держав, Центром мфкрофінансів, що розташований у Варшаві та Російським макрофінансовим центром у Москві. Серед спонсорів також були ICCO, GTZ, Фонд Citi, Deutsche Bank і Організація економічного співробітництва й розвитку (ОЕСР).

Крім високопоставлених осіб, у Форумі брали участь представники фінансових ринків, у тому числі представники українського ринку кредитних спілок, зокрема, Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, Андрій Оленчик, президент Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів», Іван Вишневський, голова правління Об'єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

«Ця зустріч, що відбулася через десять років після першої такої зустрічі політиків у Кракові, знаменує собою десятиріччя прогресу в регіоні», — сказав Тим Лайман, старший радник з правових питань CGAP — один з організаторів Форуму. — Сьогодні на найвищому рівні досягнуто розуміння необхідності активних дій для охоплення фінансовими послугами всіх прошарків населення».

Хоча в багатьох з 10 країн, що брали участь у такій зустрічі перед глобальною фінансовою кризою в 2008 році, фінансовий сектор зростає вражаючими темпами, однак і наслідки кризи, й викликаний ними економічний спад досі ускладнюють вирішення завдання побудови всеохоплюючої фінансової системи. Неповна, а інколи й суперечлива нормативно-правова база, брак інновацій, слабка фінансова інфраструктура, недостатній захист прав клієнтів і низька фінансова грамотність населення досі стримують прогрес у регіоні. Радован Елашич, колишній керівник Центрального банку Сербії й відомий прибічник посилення захисту споживачів фінансових послуг, поділився своїми міркуваннями з приводу поліпшення обслуговування малозабезпечених і соціально незахищених клієнтів — особливо тих, хто суттєво постраждав у результаті кризи й економічного спаду. За словами Елашича, «довіра до фінансової системи неможливо сформувати за один день, та регулюючі органи мають зробити все необхідне для підтримки фінансової стабільності й захисту клієнтів, щоб така довіра з'явилася».

За десятиліття роботи по створенню загальнодоступного сектора домінуючим напрямком мікрофінансування в регіоні досі залишається кредитування мікропідприємств. «Занадто мало зроблено для розширення асортименту фінансових продуктів, щоб включити в нього й інші необхідні малозабезпеченим людям послуги», — вважає Гжегож Галусек, виконавчий директор Центру мікрофінансування одного з головних організаторів зустрічі. «Безпечні можливості для накопичення заощаджень, надійна й недорога система грошових переказів і платежів — ось послуги, що особливо потрібні людям з низькими доходами, й ці потреби необхідно враховувати».

«В останні роки державні керівники не лише в Росії, а й у всьому регіоні зробили фінансову доступність один з пріоритетів політичного порядку денного, й ми вже бачимо суттєвий прогрес у деяких областях. Але попереду ще багато роботи щодо подальшого формування нормативно-правового середовища, що забезпечувала б розумний баланс між доступністю фінансових послуг, фінансовою стабільністю й захистом прав споживачів», — сказав Михайло Мамута, президент Російського макрофінансового центру, співорганізатора заходу.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net