Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Запровадження РРО у кредитних спілках

1 січня 2015 року набрали чинності норми, ухваленого народними депутатами України, Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ (далі — Закон).

Зазначеним Законом, зокрема, були внесені зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Відповідно до цих змін, кредитні спілки повинні застосовувати РРО під час здійснення розрахункових операції в готівковій формі при наданні фінансових послуг.

Пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачалось тимчасово, до 01 липня 2015 року, звільнення суб'єктів господарювання від санкцій за порушення вимог Закону при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

З січня до липня 2015 року ВАКС готувала та направляла листи до Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України, профільних комітетів Верховної Ради України, в яких наголошувала на негативних наслідках і недоцільності запровадження РРО для кредитних спілок. Представники ВАКС брали участь у численних круглих столах, робочих групах, засіданнях профільного комітету ВРУ, де підіймалось питання  запровадження РРО в кредитних спілках. Було підготовлено та направлено чималу кількість проектів, пропозицій та аргументів, які багаторазово обговорювались на зустрічах та нарадах.

Проте, не зважаючи на великий обсяг проведеної роботи, позиція кредитних спілок не була врахована під час розгляду законопроекту № 1088 у Верховній Раді України.

Наразі ВАКС намагається отримати повні та змістовні рекомендації від органів державної влади стосовно використання РРО в діяльності кредитних спілок.

Також інформацію, підготовлену фахівцями ВАКС щодо порядку запровадження РРО читайте в на сайті асоціації — у «Методичних рекомендаціях ВАКС».

Державний реєстр, де зазначені моделі РРО ›››

Перелік виробників реєстраторів розрахункових операцій ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1250

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net