Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС звернулася до держорганів щодо ситуації, пов’язаної з соціальним і правовим захистом військовослужбовців і членів їхніх сімей

На прохання своїх членів, кредитних спілок, які за ознакою членства працюють саме з військовослужбовцями, ВАКС завернулася до Міністерства оборони та Нацкомфінпослуг.

Причиною такого звернення стали проблеми, з якими стикнулися кредитні спілки: чимала кількість військовослужбовців, які не залучені до військових дій і перебувають далеко від зони АТО, не тільки не сплачують відсотки за кредитами, користуючись нормами Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», не маючи зобов'язань сплачувати пеню та штрафи за несвоєчасне повернення кредитів, а взагалі не повертають кошти, які взяли в кредит.

Нагадаємо, в Україні існують кредитні спілки, більшість членів яких (і вкладників, і позичальників) є військовослужбовці. Тобто, одні члени спілки - військовослужбовці вносять кошти на депозити, інші ж цими коштами отримують кредити. У такий спосіб реалізуються принципи об'єднання грошових внесків членів кредитної спілки та взаємного кредитування.

Але у зв'язку з подіями в країні, з 8 червня 2014 року почали діяти зміни до статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», відповідно до яких військовослужбовцям від початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам і військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами й організаціями всіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Отже, запровадження змін до Закону мають як позитивні, так і негативні наслідки.

До позитивних можна віднести те, що військовослужбовцям і мобілізованим військовозобов'язаним, які безпосередньо беруть участь в антитерористичній операції, дійсно надається необхідна в цей період пільга.

Але в той же час, кредитна спілка має виключно дві фінансові функції: залучення депозитів і надання кредитів. І саме за рахунок різниці між відсотками за кредитом і депозитом виплачує проценти по депозитах і працює сама спілка. Повернуті кредити та відсотки по них є гарантією повернення вкладів (депозитів) та процентів по цих вкладах.

Таким чином, зловживання ситуацією й неповернення коштів, які військовослужбовці взяли в кредит, унеможливлює повернення вкладникам (таким же військовослужбовцям!) їхні кошти й не дає можливості працювати самій спілці.

Тому ВАКС запропонувала Міністерству оборони та Нацкомфінпослуг розглянути такі шляхи вирішення цієї проблеми:

  1. Встановити чіткий та обов'язковий перелік документів, що підтверджують призов під час мобілізації та проходження військової служби військовослужбовців, резервістів і військовозобов'язаних під час особливого періоду.
  2. Визначити, які військовослужбовці безпосередньо беруть участь у військових заходах під час особливого періоду, а які не мають до цього періоду ніякого відношення (знаходяться вдома або проходять службу в військових частинах незадіяних у військових заходах), а отже - хто має право на пільги.
  3. Розробити Порядок застосування пункту 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який би передбачав чіткий механізм застосування відповідної пільги.

Відповідні листи ВАКС направлені до адресатів. 


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1215

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net