Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Державна фіскальна служба України відповіла на лист ВАКС

Вчора, 23 лютого, ВАКС отримала лист-відповідь Державної фіскальної служби України щодо внесення змін до Податкового кодексу України.

Надаємо короткий огляд відповідей.

1. Щодо оподаткування пасивних доходів.

Податківці ще раз підкреслили, що з 01.01.2015 року пасивні доходи, зокрема, доходи у вигляді процентів на вклад (депозит) у кредитних спілках та доходи у вигляді плати (відсотків), що розподіляються відповідно до пайових членських внески членів кредитної спілки оподатковуються під час їх нарахування за ставкою 20 %.

2. Щодо оподаткування пасивних доходів нарахованих та виплачених після 01.01.2015 за результатами 2014 року.

На думку податкової, доходи у вигляді процентів на вклад (депозит) у кредитних спілках та/або плати (відсотків), що розподіляються відповідно до пайових членських внески членів кредитної спілки, які нараховані та виплачені після 01.01.2015, за період до 01.01.2015, оподатковуються за ставкою 20%.

3. Щодо форми 1-ДФ.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами. Цей наказ набирає чинності з 01 квітня 2015 року.

До Податкового розрахунку доданий розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».

У рядку «Оподаткування процентів» Розділу ІІ загальна сума доходу, нарахованого у вигляді процентів, загальна сума нарахованого податку на доходи фізичних осіб та загальна сума перерахованого до бюджету податку на доходи фізичних осіб відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу-платника податку, якій нараховані доходи у вигляді процентів, не зазначаються.

Податковий розрахунок перший раз подається за I квартал 2015 року.

4. Щодо статусу неприбутковості.

На думку податкової, у зв'язку з тим що у розпорядженні кредитної спілки  залишається нерозподілений дохід, який розподіляється за рішенням загальних зборів на встановлені законодавством цілі, кредитна спілка є платником на прибуток підприємств, починаючи з 01.01.2015 року.

5. Щодо реєстраторів розрахункових операцій.

Податкова повідомила про зміни внесені до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та акцентувала, що облік готівки здійснюється на загальних підставах згідно з Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637. Будь - яких виключень щодо ведення касових операцій та оприбуткування готівки для небанківських фінансових установ цим положенням не передбачено.

Повна відповідь податкової ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1207

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net