Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Створення умов для початку Схеми гарантування кредиту (СГК) для МПС в агробізнесі України

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України 10 лютого відбулось трете засідання робочої групи із створення СГК.

Засідання проводилось під керівництвом директора департаменту економічного розвитку та аграрного ринку МінАПП В. Саблука та керівника проекту в Україні Програма ОЕСР «Конкурентоспроможність Євразії» Габріели Міранди за участі представників НБУ, Мінфіну, Держпідприємництва й інших зацікавлених державних і недержавних інституцій.

Слід зазначити, що основну увагу було приділено питанню кредитування малого та середнього сільгоспвиробника через комерційні банки, які сьогодні мають змогу отримати кредит від Програми ОЕСР «Конкурентоспроможність Євразії».

Присутня на засіданні президент ВАКС В. Волковська звернулась до учасників засідання з пропозицією переглянути коло фінансових установ, які можуть отримати кредити для подальшого кредитування малих і середніх сільгоспвиробників, фермерських господарств. В. Волковська зауважила, що комерційні банки не приділяють особливої уваги агрокредитуванню, окрім того, занадто часто оголошують себе банкрутами, залишаючи відкритими певні договори, зобов'язання та гарантії. Пані Волковська запропонувала розширити поле фінансових установ й окрему увагу звернути на кооперативи та кредитні спілки.

Під час наступного засідання робочої групи зі створення СГК, 11 лютого, директор департаменту економічного розвитку та аграрного ринку МінАПП пан Саблук зауважив, що дійсно, Програмі ОУСЗ слід розглянути питання щодо співпраці з кооперативами, кредитними спілками, кооперативними банками. Окрім того він зазначив, що у Верховній Раді зареєстрований законопроект, який передбачає 4-ту категорію суб'єкта підприємницької діяльності в особі голови родини, яка займається малим сільськогосподарським і фермерським господарством. І саме такі фізичні особи-підприємці окремої, 4-ої категорії, можуть стати зацікавленими позичальниками, а кооперативи та кредитні спілки - їхніми фінансовими помічниками. Чимало уваги учасники засідання приділили й питанням фінансової просвіти сільгоспвиробників.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1199

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net