Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Кредитні спілки запитують у народних обранців: чи потрібні державі ці фінансові установи?

У середу, 21 січня, кредитні спілки публічно поставили питання найвищому керівництву України: чи потрібні державі ці фінансові установи?

Кредитні спілки в 2015: на межі виживання

Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) і Національна асоціація кредитних спілок (НАКСУ) за підтримки Проекту USAID «АгроІнвест» провели прес-конференцію, під час якої пояснювали, що останні зміни до Податкового кодексу України призведуть до значного погіршення ситуації на ринку кредитних спілок, і від цього, в першу чергу, постраждають найменш захищені українці.

«Сьогодні саме кредитні спілки, які працюють не з олігархами, не з великими індустріальними монстрами, не зважаючи на усі проблеми та негаразди фінансової системи, продовжують надавати фінансові послуги пересічним українцям, здебільш малозабезпеченим верствам населення.

У ці складні часи, коли вже ніхто не може порадити, де краще зберігати гроші, іноземна валюта коливається, чимала кількість банків, не зважаючи на державну підтримку, збанкрутіла, кредитні спілки залишаються практично єдиними фінансовими установами, які продовжують кредитувати й виконувати свої зобов'язання перед вкладниками», — азначила Вікторія Волковська, президент ВАКС.

Також пані Волковська наголосила, що членами кредитних спілок наразі є близько 1 млн громадян України, а це — виборці. І голосували вони на останніх виборах з надією на позитивні зміни в державі. Однак «новорічний подарунок» від народних обранців у вигляді змін до Податкового кодексу не тільки не виправдовує їхні сподівання, а й призведе до закриття певної частини кредитних спілок, відповідно, лікарі, фермери, вчителі, звичайні працівники підприємств будуть позбавлені такої потрібної їм фінансової підтримки.

Крім того, за словами Петра Маковського, голови ради КС «Вигода» (м. Стрий), без роботи залишаться і працівники кредитних спілок, а значить і їхні родини постраждають від дій держави.

«Кредитна спілка  це самоорганізація людей з доволі низькими доходами. На прикладі КС «Вигода» можу сказати, що в 2014 році ми видали 7 200 кредитів. Середній за розміром кредит склав 8 200 грн. Така статистика якнайкраще демонструє, що кредитні спілки є соціально спрямованими установами, які створені задля вирішення щоденних проблем пересічних громадян.

У США закон про кредитні спілки з'явився 1932 року. Тоді кредитні спілки використовували як механізм стабілізації ситуації в країні. І кредитні спілки там досі є альтернативою банкам. Сьогодні кожен третій американець - член кредитної спілки... Україна має гарні приклади, на яких варто вчитися!», — пояснює Петро Маковський.

Зміни до Податкового кодексу: а чи не перехитрили чиновники самих себе?! 

Учасники й організатори прес-конференції стверджують, що вперше в житті України зміни до надзвичайно важливого документу - Податкового Кодексу ухвалили без обговорень, розрахунків, урахування інтересів української громади.

«Ми проти тих методів, до яких вдається держава. І неможна все виправдати війною!», — наголошує Петро Маковський.

Сутність змін в оподаткуванні кредитних спілок за новою редакцією Податкового кодексу полягає в тому, що кредитні спілки позбавили статусу неприбуткових установ і змусити використовувати в своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій (РРО).

«За підсумками 9 місяців 2014 року в кредитних спілок було 61,5 млн грн нерозподіленого доходу. Гіпотетично, якщо за результатами діяльності в поточному році цей показник буде вищий, кредитні спілки мають заплатити державі понад 10 млн грн у вигляді податку на прибуток у 2016-ому. Однак за такої ситуації з оподаткуванням уже в 2015-ому держава може не отримати 20 млн грн податку на прибуток з доходів фізичних осіб і військового збору, адже кредитні спілки вже зараз замислюються, чи працювати далі», —пояснює Людмила Кравченко, віце-президент НАСКУ.

За прогнозами Петра Козинця, президента НАКСУ, якщо так буде й далі, то протягом 2015-го з ринку можуть піти 30-50 % кредитівок.

«То як рахували й задля чого позбавляли кредитні спілки статусу неприбутковості кредитні спілки?», — запитують представники ринку в народних депутатів.

При цьому, і представники профільних асоціацій, і керівники кредитних спілок розуміють, що зміни в оподаткуванні призведуть не тільки до фінансового навантаження на них, а й зумовлять тиск у вигляді перевірок фіскальних служб. У свою чергу, це коштуватиме державі грошей...

«Складається таке враження, що українські державотворці під реформами розуміють зміни на гірше, а не на краще», - резюмує Людмила Кравченко.

«При такому оподаткуванні насправді найбільше втратить держава, бо довіра до неї з боку громадян впаде», - додає Петро Маковський.

Власне, щоб уникнути значного погіршення ситуації на ринку кредитних спілок, учасники прес-конференції публічно вимагають негайно внести змін до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 р. № 71-VІІІ та безпосередньо до самого Податкового кодексу України.

«Ми всі хочемо вистояти в ці, складні для країни, часи та жити гідно. Але це можливо лише за умови виваженого, продуманого та прорахованого підходу», — стверджує Вікторія Волковська.

Усі свої зауваження, застереження й пропозиції учасники ринку виклали у Відкритому зверненні, що направили народним депутатам і надали журналістам під час прес-конференції. Автори документу сподіваються, що в конструктивному діалозі обом сторонам вдасться віднайти найбільш виважене рішення й попередити негативні наслідки для ринку.

Повний текст Відкритого звернення ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1191

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net