Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Верховна Рада розглянула проект закону про Фонд гарантування вкладів кредитних спілок

На пленарному засіданні Верховної Ради України, 21 січня 2010 року, у першому читанні було розглянуто проект Закону України «Про Фонд гарантування вкладів кредитних спілок» (№ 3265). 
Результати розгляду такі:
1. Про взяття проекту закону за основу рішення не прийнято. 
Взяття проекту закону за основу здебільшого не підтримали представники фракції Партії Регіонів і фракції Комуністичної партії України.
2. Більшістю голосів прийнято рішення про направлення проекту закону на повторне перше читання.
Детальніше з хронологією проведення пленарного засідання та результатами голосування можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України.

З витягом зі стенограми цього пленарного засідання Верховної Ради України можна ознайомитися за адресою http://www.pzv.net.ua/?nid=news|213

Нагадуємо:
Законопроектом встановлено засади функціонування Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок, порядок відшкодування вкладів членів кредитних спілок учасників (тимчасових учасників) Фонду, а також регулюються відносини між Фондом, Кабінетом Міністрів України й Уповноваженим органом з регулювання ринків фінансових послуг.
Відповідно до законопроекту Фонд є державною спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління в сфері гарантування вкладів членів кредитних спілок.
У своїй діяльності Фонд керується Конституцією України, чинним законодавством і діє на підставі Положення про Фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок, що затверджує Кабінет Міністрів України й Уповноважений орган.
Керівними органами Фонду є адміністративна рада та виконавча дирекція. Законопроект містить положення щодо повноважень керівних органів Фонду.
Відповідно до законопроекту учасниками Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок є кредитні спілки, які включені до державного реєстру фінансових установ, який веде Уповноважений орган, і мають ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки. Участь у Фонді кредитних спілок є обов’язковою. Фонд видає нормативно-правові акти з питань, віднесених до його повноважень, які є обов’язковими до виконання учасниками Фонду.
З метою забезпечення захищеності вкладів членів кредитних спілок Фонд відповідно до визначеного ним порядку встановлює для учасників Фонду обов’язкові стандарти — вимоги до учасників щодо їхнього членства в Фонді, які встановлюються нормативно-правовими актами Фонду. 
Законопроект містить положення щодо порядку подання звітності Фонду, порядку формування коштів Фонду та використання коштів Фонду на використання коштів за вкладами.

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net