Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Фінансовим установам заборонять в односторонньому порядку збільшувати розміри процентів й інших плат

У ході пленарного засідання Верховної Ради України, 21 січня 2010 року, було прийнято в другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення доповнення до деяких законодавчих актів України (щодо заборони фінансовим установам в односторонньому порядку збільшувати розмір процентів та інших платежів, передбачених кредитним договором)» (№ 3524-1) — далі Проект закону.
Відповідно до Проекту закону, зміни вносяться в статтю 1056-1 Цивільного кодексу України та встановлюють заборону збільшення банком або іншою фінансовою установою розміру процентів, встановлених договором, в односторонньому порядку. 
Умова договору щодо права банку або іншої фінансової установи змінювати розмір процентів в односторонньому порядку є нікчемною.
Також, згідно з Проектом закону, зміни вносяться в статтю 6 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», що містить положення щодо договору про надання фінансових послуг, шляхом доповнення її двома новими частинами такого змісту:
«2. Фінансовим установам забороняється в односторонньому порядку збільшувати розмір процентної ставки або інших платежів, передбачених кредитним договором або графіком погашення боргу, за винятком випадків встановлених законом.
3. Фінансовим установам забороняється вимагати дострокового погашення несплаченої частини боргу за кредитом та розривати в односторонньому порядку укладені кредитні договори, у разі не згоди позичальника із пропозицією фінансової установи збільшити процентну ставку або інший платіж, передбачений кредитним договором або графіком погашення боргу».

З повним текстом Проекту закону можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України.

Після підписання Закону Президентом України буде надано відповідні роз’яснення юридичної служби «Програми захисту вкладів».

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net