Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС звернулася до Кабміну та комітетів Верховної Ради щодо поданих законопроектів

На розгляд Верховної Ради України Кабінетом Міністрів України було подано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» (реєстраційний номер № 1580 від 22.12.2014 р.) (далі - законопроект № 1580).

Відповідно до Пояснювальної записки метою законопроекту № 1580 є дерегуляція господарської діяльності. Зокрема, вказаним законопроектом пропонується частину п'яту статті 245 Цивільного кодексу України викласти в такій редакції:

«5. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах, видана фізичною особою, посвідчується нотаріусом та іншими посадовими особами, які вчиняють нотаріальні дії, а також може посвідчуватися депозитарною установою у визначеному Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку. Довіреність на право участі та голосування на загальних зборах від імені юридичної особи видається в порядку, встановленому статтею 246 цього Кодексу, та не потребує посвідчення».

ВАКС, ознайомившись із законопроектами, стурбована тим, що не було виділено час на обговорення й наведення аргументів, і звертається до Кабінету Міністрів і комітетів Верховної Ради України з відповідними листами:

Лист до Кабінетус Міністрів України ›››

Лист до голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва В. Галасюка ›››

Крім того, ВАКС звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики й Кабінету міністрів України стосовно проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи) № 1578 від 22.12.2014 р., яким, зокрема, передбачається встановлення ставки податку до пасивних доходів у розмірі 20 %.

У своєму листі ВАКС зазначає, що «вищезазначені доходи вже оподатковуються за ставкою 15 %, що була запроваджена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» від 04.07.2014 № 1588-VII...

І сьогодні маємо констатувати, що запровадження вимог оподаткування процентів за ставкою 15 %, вже призвело до зниження об'ємів вкладів в кредитних спілках, а відповідно - зменшило фінансові можливості спілок в кредитуванні населення.

Ще одне збільшення ставки податку на пасивні доходи призведе до ще більш негативних наслідків для фінансових установ».

Повний текст листа ВАКС ›››


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1179

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net