Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

USAID започаткував партнерство з 5 кредитними спілками — щоб підтримати розвиток аграрного сектору України

Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) разом з п'ятьма кредитними спілками України розпочато програму підтримки українських аграріїв.

Програма передбачає протягом наступних 8 років підтримку розвитку аграрного сектору в Львівській, Херсонській і Харківській областях.

Допомога в рамках програми — не пряме фінансуванням українських середніх і малих аграріїв, які відчувають серйозні проблеми, у тому числі й на тлі загальної нестабільності в Україні. Програма являє допомогу по збільшенню кредитування, що надають кредитні спілки сільгоспвиробникам.

«Ця програма є унікальною можливістю для малих і середніх сільгоспвиробників збільшити свою ефективність, застосувати сучасні аграрні технології, а також покращити якість і кількість продукції, яку вони виробляють, — зазначив Джед Бартон, Директор Місії USAID в Україні. — Маємо надію, що це партнерство покладе ефективний початок таким зусиллям задля збільшення доступу малих і середніх агровиробників до фінансування по всій Україні».

Учасниками програми стали п'ять кредитних спілок України: «Анісія» (м. Львів), «Вигода» (м. Стрий, Львівська область), «Громада» (м. Херсон), «Народна довіра» (м. Херсон) і «Харківська каса взаємодопомоги» (м. Харків).

Слід зазначити, що департамент кредитування розвитку USAID (DCA) співпрацює з українським кредитним спілками вперше.

Аграрний сектор здатен стати рушійною силою зростання економіки України загалом і поліпшення добробуту для мільйонів людей. Те, що Україна поки що не змогла реалізувати потенціал аграрного сектора, значною мірою обумовлене низькою продуктивністю й слабкою конкурентоспроможністю, особливо в сегменті малих і середніх виробників (МСВ). Це є результатом серйозних фінансових обмежень і обумовлене слабкою ринковою інфраструктурою сектора.

Банки, як правило, не кредитують малих і середніх виробників, оскільки вони обробляють невелику площу земель і мають низьку рентабельність. Водночас кредитні спілки зацікавлені фінансувати такі категорії виробників, щоб підтримати їхній розвиток і зростання. Партнерство USAID із зазначеними кредитними спілками є надзвичайно важливим для малих і середніх виробників України, які знаходяться у складному фінансовому стані, у тому числі із-за економічних викликів, з якими стикається Україна сьогодні.

«Це партнерство допоможе нам збільшити кредитування, яке ми надаємо сільськогосподарським товаровиробникам. Іншими словами, завдяки механізму розподілу ризиків, втіленому в програмі DCA, ми зможемо краще задовольняти фінансові потреби наших членів, котрі займаються сільським господарством», — сказала Марія Сюма, голова правління кредитної спілки «Вигода» (м. Стрий Львівської області).

Більше інформації про USAID та Проект «АгроІнвест» можна отримати на веб-сторінках www.usaid.gov, www.agroinvest.org.ua.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1158

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net