Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Оплата періоду мобілізації: одна середня для усього періоду. Приклади розрахунку

Приводом для написання цієї статті стало запитання:

«На підприємстві мобілізовано працівника 10.06.2014 р. Для оплати днів мобілізації ми нараховуємо середній заробіток відповідно до Порядку № 100. Для нарахування середнього заробітку за дні мобілізації у червні ми брали нарахування за квітень - травень 2014 року. А за який період потрібно розрахувати середню зарплату для оплати днів мобілізації у липні, а потім у наступних місяцях, поки працівника не демобілізують?».

Тож будемо розбиратися в цьому питанні. А заодно ще згадаємо правила розрахунку середньої зарплати для оплати днів відсутності працівника у зв'язку з його мобілізацією.

Оплата періоду мобілізації: одна середня для усього періоду. Приклади розрахунку

Розрахунок середньої зарплати: ключові правила

За всі дні відсутності працівника у зв'язку з призовом на військову службу на час мобілізації, на особливий період, як і на період військових зборів, нараховуєте йому середній заробіток (пп. «ї» п. 1 Порядку № 100) Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

У розрахунок берете виплати за останні 2 календарні місяці роботи, що передують місяцю, у якому працівника призвали у зв'язку з мобілізацією чи викликали на збори (абз. 3 п. 2 Порядку № 100). Тобто розрахунковим періодом є останні 2 календарні місяці роботи. Із цього правила є винятки (див. таблицю, с. 21).

Для розрахунку середньої зарплати (Зсер) можна використовувати таку формулу:

Зсер = ЗП : Крд,

де ЗП - нарахований працівнику заробіток, що включається у розрахунок середньої зарплати (п. 3 Порядку № 100). Виплати, перелічені в п. 4 Порядку № 100, не включаємо в розрахунок;

Крд - кількість фактично відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

Одна середня для оплати усіх днів мобілізації

Для оплати днів мобілізації (військових зборів) ви розраховуєте одну середню зарплату для оплати усього періоду мобілізації (військових зборів). Щомісяця розраховувати нову середню зарплату не потрібно.

У даному випадку ви видали один наказ (розпорядження) про увільнення від роботи працівника на період мобілізації (військових зборів) та збереження на цей час посади та середнього заробітку. Тому і весь період відсутності на роботі, навіть якщо цей період затягнеться на декілька місяців, оплачуєте за однією середньою зарплатою.

Тож у вашому випадку для оплати усіх днів мобілізації, що припадають на червень, липень, серпень і далі (до демобілізації працівника), ви оплачуєте за однією середньою зарплатою, що розрахована виходячи з розрахункового періоду квітень - травень 2014 року.

А ось дві окремі середні зарплати доведеться розраховувати лише тоді, коли період мобілізації (військових зборів) було перервано, і працівник міг вийти на роботу, а потім знову йому прийшла повістка, і ви його знову відпустили у зв'язку з мобілізацією (інший випадок: працівник був на зборах, вийшов після них на роботу, а потім у наступному місяці його мобілізували). Тоді для другого призову у зв'язку з мобілізацією ви розраховуєте нову середню зарплату. При цьому врахуйте нюанс: якщо до розрахункового періоду потрапить період мобілізації (зборів), то такі дні слід розцінювати якневідпрацьовані з поважних причин. А тому залежно від їх кількості, що потрапить до розрахункового періоду, ви застосовуєте певний метод розрахунку середньої зарплати (див. таблицю на с. 21, ситуації 3, 4, 6).

Не забудьте, що середній заробіток та місце роботи (посаду) за мобілізованим працівником зберігається лише протягом одного року.

ВИСНОВОК. Якщо працівник відсутній у зв'язку з мобілізацією (військовими зборами) певний період часу (виходить за межі календарного місяця) і він не переривається (працівник не виходить на роботу), то для розрахунку середньої зарплати маємо одну подію. А тому незалежно від місяця, на який припадають дні відсутності працівника на роботі з цієї причини, маємо один розрахунковий період, і вирозраховуєте одну середню зарплату.

Головні тези

  • За всі дні відсутності працівника у зв'язку з мобілізацією чи військовими зборами нараховуєте йому середній заробіток (пп. «ї» п. 1 Порядку № 100).
  • Розрахунковий період - останні 2 календарні місяці роботи, що передують місяцю, у якому працівника призвали у зв'язку з мобілізацією чи викликали на збори.
  • Для оплати днів мобілізації (військових зборів) ви розраховуєте одну середню зарплату для оплати усього періоду мобілізації (військових зборів).
  • Дві окремі середні зарплати розраховуєте лише тоді, коли період мобілізації (військових зборів) було перервано (працівник повертався до роботи, а потім його знову призвали).

Матеріал надано газетою «Зарплата та кадрова справа»


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1155

 

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net