Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

 •  

Підсумки навчальної поїздки до Польщі для ознайомлення із законодавством, що регулює діяльність кредитних спілок

Минулого тижня, 12—18 жовтня, взявши до уваги євроінтеграційний вектор розвитку української економіки, Проект USAID «АгроІнвест в Україні» (далі — Проект) організував навчально-ознайомчу поїздку до Польщі представників державних органів, які задіяні в процесі реформування відповідного законодавства для українських кредитних спілок або працюють у сфері нагляду та взаємодії з кредитними спілками.

У цій поїздці взяли участь фахівці Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, комітетів Верховної Ради, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Нацкомфінпослуг, а також представники об'єднань ВАКС і НАКСУ.

Головною метою поїздки було надати підтримку в розробці сучасного законодавства, що регулюватиме діяльність кредитних спілок і стимулюватиме їх подальший розвиток.

Під час зустріч учасники поїздки ознайомились з докладними презентаціями:

 • директора Варшавського офісу Національної асоціації ощадно-кредитних спілок Польщі (далі - Асоціація), експерта Проекту Павла Гржезіка «Польська модель системи кредитної кооперації. Рух кредитних спілок у Польщі»;
 • директора Управління кооперативного банкінгу та кооперативних ощадно-кредитних спілок Національної комісії з фінансового нагляду Даріуша Твардовського «Нагляд за діяльністю польських кредитних спілок»;
 • директора Управління розвитку фінансових ринків Міністерства фінансів Польщі Пьотра Пілата;
 • заступника президента Соціального рейтингового агентства Павла Пельча «Нагляд за діяльністю кредитних спілок у Польщі та Асоціація». 

Надзвичайно цікавими були також презентації:

 • представниці Асоціації Моніки Бентковської «Законодавче регулювання діяльності кредитних спілок у Польщі»;
 • представниці Товариства взаємного страхування кредитних спілок (TUW SKOK) Кристини Медиковської «Система гарантування депозитів у польській системі кредитних спілок: минуле та майбутнє»;
 • представника акціонерного товариства «Фінансове товариство кредитних спілок» TF SKOK/ e-Card (про використання платіжних систем польськими спілками).

Також учасники поїздки відвідали одну з найбільших спілок Польщі кредитну спілку «Штефчик», де ознайомились з презентаціями:

 • «Стратегія розвитку кредитної спілки»;
 • «Централізовані послуги в групі кредитної спілки «Штефчик» та в польській системі кредитних спілок»;
 • «Група кредитних спілок «Штефчик»;
 • «Спільний брендинг та просування на ринок через ЗМІ».

Експерт Проекту Павло Гржезік, на основі аналізу інтеграції польської системи кредитних спілок до ЄС, підготував рекомендації щодо гармонізації законодавчого середовища діяльності кредитних спілок України з відповідними правилами та положеннями ЄС і представив презентацію «Інтеграція польської системи кредитних спілок в ЄС та лобіювання».

Слід зазначити, що з урахуванням Євроінтеграційного українського вибору, вже сьогодні нам необхідні:

 • обґрунтування виключень з положень Директив ЄС, що впливають на діяльність кредитних спілок, які неможливо реалізувати через поточний стан і положення розвитку української кредитної кооперації;
 • підтримка державних органів та інструменти для реалізації виключень українських кредитних спілок з-під дії відповідних Директив ЄС, виходячи з міжнародної практики та досвіду європейських систем кредитних спілок;
 • законотворчі ініціативи, які були б спрямовані на гармонізацію українського законодавства про кредитні спілки з відповідними правилами ЄС.

Сподіваємось, що набуті знання учасники поїздки використають під час роботи над вдосконаленням законодавства та його імплементацією в європейське законодавство, з урахуванням особливостей і специфіки діяльності українських кредитних спілок.

Дякуємо Проекту технічної допомоги USAID «АгроІнвест в Україні» за надану можливість.

Інформаційно

Проект технічної допомоги USAID «АгроІнвест в Україні» фінансує Американське агентство з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджує компанія «Кімонікс Інтернешнл», покликана сприяти прискоренню та розширенню відновлення економічного підйому в Україні шляхом підтримки сільськогосподарського сектора.

Окремим напрямом роботи Проекту є сприяння розвитку фінансування малих і середніх сільгоспвиробників України. Активними партнерами в цьому напрямку є кредитні спілки України, з якими Проект співпрацює в різноманітних навчальних, практичних й інших програмах, допомагає розробляти новітні кредитні продукти, опрацьовувати нові сегменти ринку, оволодівати новими інструментами тощо.

 


 

Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1149

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net