Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Нацбанк порадив кредитним спілкам створити власну систему ефективного контролю та попередження банкрутства

«На сьогоднішній день Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд) виступає не лише у якості виплатної каси, що на завершальній стадії розраховується з вкладниками за зобов'язаннями банків, що ліквідовуються. Відповідно до Закону про систему гарантування вкладів Фонд наділено повноваженнями здійснювати комплекс заходів, пов'язаних з виведенням з ринку банків, навіть на ранніх стадіях «проблемності». До цих заході внесені і превентивні механізми, що мають оптимізувати потенційні витрати Фонду, і надання фінансової підтримки банку.

На нашу думку, замість порушення питання про виплату Фондом сум гарантованих депозитів кредитним спілкам поряд з фізичними особами, кредитним спілкам слід зосередити зусилля в напрямку створення власної самодостатньої системи ефективного контролю та попередження банкрутства кредитних спілок.

Слід також враховувати проблемний фінансовий стан банківської системи, якій можуть знадобитися ресурси Фонду, а також те, що кредитні спілки не беруть участі у формуванні коштів Фонду», — ідеться в листі Нацбанку, що сьогодні надійшов до ВАКС.

Посилаючись на ці причини й аргументи, Національний банк повідомив, що не може підтримати пропозицію ВАКС внести зміни до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» в частині поширення гарантій Фонду на вклади кредитних спілок.

Нагадаємо, з такою пропозицією ВАКС звернулася до Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і Нацкомфінпослуг 18 липня.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1126

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net