Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАСК попереджає вкладників кредитних спілок: ви ризикуєте, вкладаючи великі гроші під завищені відсотки!

Відверто кажучи, умови, в яких доводилось працювати українським кредитним спілками (КС) за всю історію їх існування ніколи не були особливо сприятливими. Але сьогодення, зумовлене соціально-економічними потрясіннями в країні, ставить КС перед небувало складними викликами, перед, скажімо прямо, життєвою необхідністю вести дуже помірковану, обережну й до найменших деталей зважену фінансову політику.

Дуже складна та напружена соціально-економічна ситуація, що склалася сьогодні в країні, неминуче призвела до різкого зниження рівня платоспроможності великої кількості населення. На діяльності КС це, закономірно, відбилось у вигляді зростання кількості й розміру неповернених вчасно, але за об'єктивних причин, кредитів. Так скажімо на Південному Сході наразі існують великі проблеми з виплатою пенсій і заробітних плат, особливо працівникам бюджетної сфери. Відповідно, ці люди не можуть розрахуватися з КС по щомісячних кредитних платежах. У свою чергу, якщо спілка має заборгованість по поверненню кредитів, їй доволі складно виплатити депозити, особливо беручі до уваги те, що КС не мають можливості отримати від держави ані рефінансування, ані грошей для підтримки ліквідності.

Зважаючи на те, що основними видами послуг, які, згідно з чинним законодавством, надають кредитні спілки, є кредити і депозити, особливу увагу ВАКС рекомендує уділяти таким принципово важливим показникам, як розмір кредиту та рівень ставки по депозитах. Йдеться про те, що формування цих показників повинно відбуватися зі скрупульозним урахуванням особливостей того регіону, навіть того населеного пункту, де працює кредитна спілка.

Так, якщо на більш спокійному і стабільному Заході, де не ведуть активні бойові дії, але існують проблеми, хоча і не надто значні, з платоспроможністю, ставка по депозитах (внесках, вкладах) коливається на рівні 15—25 відсотків. У той же час, на буремному Сході, де більшість КС змушені працювати в майже екстремальних умовах, ці показники не повинні перевищувати 10 % річних. В іншому випадку, якщо деякі «східні» кредитні спілки встановлять, скажімо, 20 або навіть більше відсотків по депозиту, це свідчить про те, що така фінансова установа веде надто ризиковану політику! Довіряти свої гроші такій КС чи ні — добровільна справа кожного окремого владника, якого пов'язують з КС офіційно закріплені договірні відношення. Але при цьому ВАКС попереджає: вкладаючи гроші під невиправдано завищені відсотки, ви однозначно ризикуєте залишитись і без відсотків, і без грошей! Завищені відсоткові ставки за депозитами, які не відповідають середньозваженим, сьогодні є особливо ризикованими для вкладників, призводять до нездатності кредитної спілки забезпечити своєчасне виконання своїх зобов'язань перед вкладниками. Саме тому, якщо сьогодні вам пропонують покласти гроші й отримати 33 % річних — будьте дуже обережні!

Наразі ситуація ускладнюється ще й тим, що повернення вкладів у спілках ніким не гарантоване. Так, кредитні спілки повинні формувати резерви до 15 % суми зобов'язань, щоб у разі виникнення труднощів повертати депозити, але далеко не всі КС це роблять.

Також слід зауважити, що середній розмір вкладу в кредитній спілці коливається від 20 до 50 тисяч гривень. Зустрічаються вклади (внески) і по 100, і по 150 тисяч гривень. Але такі суми вкладають в основному ті, хто не один рік співпрацює з кредитною спілкою, яка, в свою чергу, має гідну кредитну історію!

Вклади ж по 500 тисяч гривень у спілку, яка нещодавно відкрилась або діє в нестабільному регіоні та ще й під 30 % річних, це однозначний РИЗИК, який ви берете на себе!

Враховуючи все вищевикладене, хочемо ще раз нагадати й наголосити: ВАКС — це об'єднання професійних, самодостатніх кредитних спілок, діяльність кожної з яких направлена на сталий розвиток, на підвищення рівня довіри вкладників. При цьому ВАКС не має повноважень втручатися в діяльність КС, але наразі у нас є право і обов'язок попередити членів кредитних спілок про наслідки, якими чревата необачна й надто ризикова фінансова політика.

Ми щиро бажаємо всім нашім КС мудрості й зваженості в прийнятті рішень щодо основних напрямків своєї діяльності!


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1115

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net