Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Президент України підписав зміни до Податкового Кодексу щодо оподаткування пасивних доходів

Сьогодні, 1 серпня, на офіційному сайті Верховної Ради України розміщена інформація про те, що 29 липня 2014 року Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» (далі - Закон).

Цей Закон фактично скасовує норми попередньо прийнятого Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» в частині оподаткування процентів на вклади (депозити) за підсумками року за прогресивною шкалою.

Закон набуває чинності після його прийняття Верховною Радою, підписання Президентом, з моменту його опублікування. Очікуємо, що найближчим часом Закон буде опубліковано.

Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів», що підписаний 29 липня 2014 року, передбачено таке:

  • До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (податком на доходи фізичних осіб) платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді процентів.
  • До доходів, зокрема, у вигляді процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці та плати (відсотку), що розподіляється на пайові членські внески членів кредитної спілки, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 15 %. Тобто, скасовується запропонована раніше прогресивна шкала оподаткування процентів. Оподаткування процентів не буде залежить від сум отриманих доходів у вигляді процентів на вклади (депозити).
  • Податковим агентом платника податку (члена кредитної спілки) під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів, є особа, яка здійснює таке нарахування (кредитна спілка)

Податок сплачується (перераховується) у строки, визначені Податковим Кодексом для місячного податкового періоду із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми вкладів (депозитів) членів кредитної спілки у кредитній спілці;

  • Кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів на вклади (депозити) у податковому розрахунку (форма 1-ДФ), відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів і загальну суму утриманого з них податку.

У податковому розрахунку не зазначається інформація щодо суми окремого вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості щодо фізичної особи-платника податку, якій нараховані такі доходи.

Тобто, нараховується та утримується податок з загальної суми процентів на вклади (депозити), а не по кожному платнику окремо, що в свою чергу забезпечить конфіденційність інформації стосовно вкладників кредитних спілок).

  • Закон набирає чинність з 1 серпня 2014 року (з сьогоднішнього дня).

Податок, нарахований (утриманий) кредитною спілкою з доходів у формі процентів, нарахованих на суми вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці за період з 1 липня 2014 року до 1 серпня 2014 року, підлягає анулюванню і не сплачується до бюджету.

Інформація щодо сум таких доходів і податків не зазначається податковим агентом у податковому розрахунку (форма 1-ДФ).

УВАГА! Сплачувати податок необхідно буде за підсумками серпня із загальної суми процентів, нарахованих за цей місяць, у строки, визначені Податковим Кодексом для місячного податкового періоду (до 20 вересня 2014 року).

Найближчим часом ми очікуємо від податкових органів роз'яснень щодо адміністрування цього податку, в тому числі зазначення рахунків, на які необхідно перераховувати податок. 

Слід зазначити, що вимоги до банків ті ж самі.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1108

 

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net