Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

За ініціативи Нацкомфінпослуг пройшла зустріч представників асоціацій кредитних спілок та державною виконавчою службою

У Нацкомфінпослуг, 25 липня, за участю члена Комісії Ю. Назаренко та директора департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Л. Мендрул, представників Всеукраїнської асоціації кредитних спілок і Національної асоціації кредитних спілок України, пройшла робоча зустріч з заступником начальника управління контролю за виконанням рішень - начальником відділу контролю за виконанням рішень та організації роботи органів державної виконавчої служби Державної виконавчої служби України О. Соломкою.

Під час зустрічі розглянули проблемні питання щодо стягнення органами Державної виконавчої служби України заборгованості за простроченими кредитами.

Нагадаємо, що про необхідність розгляду таких питань було зазначено в листі ВАКС до т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг Полякова М.А. (лист від 2 липня 2014 р. про нагальні проблемні питання, які виникають у діяльності кредитних спілок) та наголошено учасниками круглого столу, який відбувся в Нацкомфінпослуг 16 липня.

Представники асоціації звернули увагу присутніх представників державних органів на гостру проблему низького рівня стягнення заборгованості за простроченими кредитами через органи державної виконавчої служби.

За даними ВАКС, загальна сума заборгованості за нереалізованими виконавчими листами тільки за позовами кредитних спілок-членів ВАКС становить більше 7 млн гривень.

Представник Державної виконавчої служби України Олексій Володимирович Соломка повідомив присутніх про розповсюдження з 1 серпня системи електронних торгів майна, на яке накладено арешт виконавчою службою, на всі регіони України. Запропонував також розглянути можливість більш ретельного ознайомлення з фінансовим станом позичальника та поширення застосування кредитними спілками такого заходу забезпечення зобов'язань як застава.

Крім того, О. В. Соломка зазначив про необхідність активної участі представника кредитної спілки у виконавчому провадженні, як сторони провадження, зокрема використання механізму подачі заяв до державного виконавця з клопотанням звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за кордон, а також одночасного з подачею заяви про відкриття виконавчого провадження щодо виконання рішення про майнове стягнення викладення в такій заяві прохання про  накладення арешту на майно та кошти боржника та оголошення заборони на його відчуження.

Також, пан Соломко повідомив, що при наявності ознак корупційного правопорушення в діях державних виконавців, кредитна спілка має можливість звернутися на телефон «гарячої лінії» Державної виконавчої служби або листом з зазначенням фактів бездіяльності, переліком звернень кредитної спілки до державної виконавчої служби. 

За підсумками робочої зустрічі учасники досягли згоди щодо необхідності розробки угоди про співпрацю між Нацкомфінпослуг, Державною виконавчою службою й асоціаціями кредитних спілок, подальшого опрацювання питання внесення відповідних змін до законодавства, проведення семінару Державною виконавчою службою для працівників кредитних спілок з питань виконавчого провадження та напрацювання методичних рекомендації.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1105

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net