Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Законопроект нардепа О. Б. Фельдмана не враховує особливості діяльності кредитних спілок — ВАКС

Сьогодні, 21 липня, ВАКС звернулася з листом до Комітету ВР з питань правової політики, Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності, а також Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

ВАКС зокрема наголосила: «У цей складний для нашої країни період, всі ми підтримуємо пропозиції стосовно життєдіяльності фінансової системи держави, українську армію та мешканців Донецької і Луганської областей, переймаємось за їх життя та фінансове забезпечення, зі своєї сторони докладаємо максимум зусиль щоб їм допомогти.

При тому маємо зауважити: зареєстрований законопроект № 4299а, яким пропонується встановити мораторій на нарахування та примусове стягнення процентів та неустойок за кредитними договорами осіб, місце проживання або місцезнаходження яких знаходиться на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, не враховує особливості діяльності фінансових установ кредитних спілок.

Особливість (обмеженість) кредитних спілок полягає у тому, що вони  можуть надавати тільки дві фінансові послуги: залучення вкладів (внесків) на депозити та надання кредитів фізичним особам — пересічним українцям.

Саме коштами, отриманими у вигляді процентів за користування кредитами, кредитні спілки виконують свої зобов'язання перед вкладниками та здійснюють свою діяльність. Навіть сьогодні, не зважаючи на всі події, які відбуваються, не маючи державної підтримки, залучених інвестицій, спілки сходу не зупиняють кредитування громадян та виконують свої зобов'язання перед вкладниками.

У цей складний період ми готові підтримати пропозиції щодо встановлення мораторію на примусове стягнення неустойок, пені, штрафів, але ми зазначаємо проте, що, розглядаючи зміни до законодавства та встановлення будь-якого мораторію, слід враховувати специфіку діяльності фінансових установ та законодавчі обмеження їх діяльності.

Сьогодні всі ми шукаємо вирішення питань, які ускладнюють наше життя і фінансовий стан кожного українця, проте наголошуємо: проекти, пропозиції повинні бути професійними, ґрунтовними та такими, які можна запровадити».

Нагадаємо, у п'ятницю, 18 липня, ми повідомляли про те, що народний депутат України О. Б. Фельдман запропонував встановити мораторій на нарахування процентів та неустойок за кредитними договорами мешканців Донецької та Луганської областей і подай відповідний законопроект № 4299а до Верховної Ради України.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1100

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net