Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

У Нацкомфінпослуг відбувся круглий стіл-обговорення сьогодення ринку кредитної кооперації

16 липня у Нацкомфінпослуг відбувся круглий стіл-обговорення сьогодення ринку кредитної кооперації.

У роботі круглого столу взяли участь т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг М. Поляков, Член Комісії Ю. Назаренко, директор департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Л. Мендул і представники ринку кредитної кооперації.

Також в роботі круглого столу взяв участь народний депутат, голова підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ, торгово-промислових палат Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності А. Єдін.

Серед головних питань, що були винесені на розгляд учасників круглого столу, були такі:

  • регулювання та нагляд за кредитними спілками, які працюють в зоні АТО;
  • питання оподаткування депозитів;
  • питання дерегуляції на ринку фінансових послуг;
  • механізм повернення грошей кредитних спілок, що були розміщені на депозитах в банках, які визнані неплатоспроможними;
  • проблеми кредитних спілок, пов'язані з роботою виконавчої служби.

Роботу круглого столу було розпочато з презентації аналізу ринку кредитної кооперації за І квартал 2014 року. Учасники ознайомились з показниками ринку, отримали статистичні данні щодо дозвільних процедур, фінансової звітності й інших показників діяльності кредитних спілок.

Учасники круглого столу обговорили необхідність оновлення законодавства, зокрема Закону України «Про кредитні спілки» та пропонували внесення змін до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з метою врегулювання питання повернення коштів членам кредитних спілок, що сьогодні опинились на рахунках проблемних банків.

ВАКС вдячна Нацкомфінпослуг, що до роботи в круглому столі запросили пана А. Єдіна, який запропонував присутнім можливі кроки, які б могли сприяти вирішенню порушених питань. Пан Єдін висловив свою готовність до плідної співпраці з об'єднаннями кредитних спілок.

У свою чергу т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг М. Поляков зазначив про необхідність постійного прозорого діалогу між регулятором та об'єднаннями ринку кредитних спілок.

Директор департаменту Л. Мендрул зауважила про те, що сьогодні слід зрозуміти головні проблеми та рухатись у напряму розвитку ринку кредитної кооперації:

  • спрощення дозвільних процедур;
  • посилення пруденційного нагляду;
  • залучення асоціацій до моніторингу та аналізу поточного фінансового стану ринку кредитної кооперації з метою виявлення загроз появи неплатоспроможних кредитних спілок;
  • запровадження механізмів відновлення фінансової стабільності кредитних спілок.

Особливу увагу учасники круглого столу приділи питанням кредитних спілок, які працюють у зоні АТО.

ВАКС вдячна Нацкомфінпослуг за те, що під час круглого столу було прийнято рішення щодо запровадження індивідуального підходу при розгляді питань діяльності таких кредитних спілок.

Також т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг М. Поляков повідомив присутнім про заплановану робочу зустріч-нараду представників Нацкомфінпослуг і ринку кредитної кооперації з органами виконавчої служби з метою врегулювання питань, що виникають в учасників ринку при стягненні заборгованості за простроченими кредитами.

Т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг М. Поляков наголосив, що «за результатами круглого столу будуть вироблені конкретні заходи з відповідними строками їх реалізації», а отже, складена «дорожня карта» вирішення проблемних питань, які розглядались під час круглого столу.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1094

 

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net