Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Нацкомфінпослуг і представники Громадської ради створили робочі групи для врегулювання нагальних проблем на ринку

Представники Громадської ради 8 липня вперше зустрілися з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

У рамках заходу т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг Максим Поляков наголосив, що потрібно налагоджувати співпрацю та постійний діалог з Громадською радою. «Головною метою сьогоднішнього засідання є відпрацювання ефективного робочого механізму співпраці Нацкомфінпослуг з Громадською радою», — підкреслив М. Поляков.

Окрім низки установчо-організаційних, учасники зустрічі розглянули проблемні аспекти діяльності кредитних спілок, захисту прав споживачів на ринках фінансових послуг, реформування системи пенсійного забезпечення, правового статусу електронних грошей тощо.

За результатами засідання було створено робочі групи із врегулювання на законодавчому рівні нагальних проблем:

  • захисту прав кредитних спілок України та повернення їм тимчасово вільних коштів, що перебувають на рахунках банківських установ;
  • захисту прав та інтересів позичальників, які беруть участь у військових діях АТО;
  • оптимізації процесів щодо виконання плану заходів Нацкомфінпослуг, плану заходів Громадської ради при Нацкомфінпослуг та плану заходів з реалізації Концепції захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг в Україні тощо.

Підсумовуючи засідання, голова Громадської ради Ігор Подолєв зазначив: «Це перша зустріч з керівництвом Нацкомфінпослуг. Хочеться відмітити, що вона пройшла на якісному рівні та спрямувала нашу подальшу співпрацю в ефективне русло. Впевнений, що надалі наша спільна робота буде не менш плідною».

При обговоренні безпосередньо діяльності кредитних спілок було зазначено, що вирішити питання повернення кредитним спілкам, їх членам коштів, які були розміщені на рахунках банків на сьогодні визнаних збанкрутілими або проблемними, можливо лише за умови внесення змін до діючого законодавства. У той же час, усі присутні погодились — процес внесення змін до законів доволі тривалий.

Зі свого боку Вікторія Волковська, президент ВАКС, з метою прискорення вирішення порушених питань запропонувала провести спільну зустріч-нараду представників державних регуляторів кредитних спілок і банків із залученням представників ринку кредитної кооперації.

Т.в.о. Голови Нацкомфінпослуг Поляков М. А. зауважив, що є попередні домовленості про проведення круглого столу із запрошенням до обговорення порушених питань представників Національного банку України та народних депутатів Верховної Ради.

М. Поляков висловив надію, що така спільна нарада-зустріч дійсно надасть певний поштовх і прискорить вирішення проблемних питань, які виникли в кредитних спілок у взаємовідносинах з комерційними банками.

Проведення круглого столу заплановано на 16 липня цього року. Після закінчення цього заходу ми повідомимо про результати обговорення. Слідкуйте за нашими новинами.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1087

 

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net