Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Верховна Рада змінила умови оподаткування процентів на вклади

Сьогодні, 4 липня, Верховна рада України в другому читанні ухвалила Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» (далі — Закон), яким скасовуються норми Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» в частині оподаткування процентів на вклади (депозити).

Законом передбачається таке:

  • до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (податком на доходи фізичних осіб) платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді процентів;
  • до доходів, зокрема, у вигляді процентів на вклад (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці та плати (відсотку), що розподіляється на пайові членські внески членів кредитної спілки застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 15 %. Тобто, скасовується запропонована раніше прогресивна шкала оподаткування процентів. Оподаткування процентів не буде залежить від сум отриманих доходів у вигляді процентів на вклади (депозити);
  • податковим агентом платника податку (члена кредитної спілки) під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів, є особа, яка здійснює таке нарахування (кредитна спілка). Податок сплачується (перераховується) у строки, визначені Податковим Кодексом для місячного податкового періоду із загальної суми процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми вкладів (депозитів) членів кредитної спілки в кредитній спілці;
  • кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів на вклади (депозити) у податковому розрахунку (форма 1-ДФ), відображають загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів і загальну суму утриманого з них податку.

У податковому розрахунку не зазначається інформація щодо суми окремого вкладу (депозиту) члена кредитної спілки в кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості щодо фізичної особи-платника податку, якій нараховані такі доходи.

Тобто, нараховується та утримується податок з загальної суми процентів на вклади (депозити), а не по кожному платнику окремо, що в свою чергу забезпечить конфіденційність інформації стосовно вкладників кредитних спілок.

Закон набирає чинності з 1 серпня 2014 року. Податок, нарахований (утриманий) кредитною спілкою з доходів у формі процентів, нарахованих на суми вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці за період з 1 липня 2014 року до 1 серпня 2014 року, підлягає анулюванню і не сплачується до бюджету. Інформація щодо сум таких доходів і податків не зазначається податковим агентом у податковому розрахунку (форма 1-ДФ).

Слід зазначити, що вимоги до банків ті ж самі й, напевно, це слід пояснювати вкладникам, які можливо будуть вважати, що банк мають інші умови.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1082

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net