Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Як кредитні спілки ставляться до ініціативи Верховної Ради щодо захисту мобілізованих осіб?

Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», який, у тому числі, передбачає захист мобілізованих українців від штрафних санкцій за фінансовими зобов'язаннями.

Зокрема, було доповнено статтю 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» пунктом 15 такого змісту: «Військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов'язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов'язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються».

Кредитні спілки-члени ВАКС до таких пропозицій ставляться з порозумінням і готові на період мобілізації скасувати проценти по кредитах, зробити реструктуризацію кредиту або «канікули» відповідно до побажання самого кредитора.

Взагалі більшість кредитних спілок у разі прострочення сплати по кредиту пеню та штрафні санкції не нараховують, не зважаючи на те, що вчасне погашення зобов'язань по кредиту напряму впливає на виплату депозитів, адже кредитні спілки відповідно до законодавства мають право надавати тільки дві послуги: залучати кошти на депозитні рахунки й кредитувати.

Якщо мобілізованих позичальників у кредитній спілці небагато, то це суттєво не вплине на роботу спілки. У разі, якщо мобілізованих понад 5 % від загальної кількості позичальників, то це може ускладнити роботу фінустанови й кредитна спілка не зможе дотриматись усіх фінансових нормативів і своєчасно в повному обсязі виконувати свої зобов'язання.

Поки що ситуація в кредитних спілках не є критичною й не нараховані (несплачені) відсотки по кредитах мобілізованих спілки покриваю за рахунок свого резервного капіталу.

Слід згадати, що кредитні спілки мають певний досвід у тому, щоб не нараховувати відсотки та реструктуризувати кредити: спілки робили це, коли на заході України люди постраждали від повені.

У свою чергу, ВАКС звернулась до своїх членів з проханням захистити інтереси мобілізованих українців та їхніх сімей, у тому числі в разі загибелі мобілізованих.

Сьогодні серед позичальників кредитних спілок-членів ВАКС є п'ятеро мобілізованих (їм не нараховують ані відсотки до кредитам, ані штрафні санкції). На жаль, серед позичальників кредитних спілок членів ВАКС є двоє загиблих. По цих кредитах ведеться робота щодо можливості визнання їх безнадійними для подальшого списання.

Також кредитні спілки своїми добровільними внесками, покупками касок, товарів першої необхідності, підтримують українську армію та родини мобілізованих.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1074

 

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі Українки



Споживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net