Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону України щодо оподаткування доходів від капіталу

Не зважаючи на всі зауваження та пропозиції фінансових установ, безпосередньо ВАКС, 19 червня, Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу».

Цим законопроектом пропонується:

  1. Ввести щомісячний спеціальний податок на прибуток для банківських установ та кредитних спілок, який нараховуватиметься на суму процентів на користь фізичних осіб за вкладами (депозитами), поточними та іншими рахунками без зменшення такої суми процентів на суму цього спеціального податку на прибуток. Спеціальний податок буде включатися до складу витрат та обчислюватися за основною ставкою податку на прибуток 18 відсотків.
  2. Для доходів, зокрема, отриманих у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок та процентів на вклад (депозит) у кредитних спілках впровадити поняття «доходи від капіталу».

Також, запропонована прогресивна шкала оподаткування процентів на вклади (депозити) податком на доходи фізичних осіб за такими ставками:

  • нуль відсотків — для процентів, загальна сума яких за звітний податковий рік не перевищує 410 прожиткових мінімумів;
  • 5 відсотків — для процентів, загальна сума яких за звітний податковий рік перевищує 410 прожиткових мінімумів, але не перевищує 820 прожиткових мінімумів, у частині такого перевищення;
  • 10 відсотків — для процентів, загальна сума яких за кожним видом доходу за звітний податковий рік перевищує 820 прожиткових мінімумів, у частині такого перевищення.

Звертаємо увагу, що відповідно до законопроекту під терміном «прожитковий мінімум» розуміється розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановлений законом на 1 січня звітного податкового року (на сьогодні він складає 1 218 грн).

Крім того, законопроектом передбачено, що банки та кредитні спілки не будуть виконувати функцію податкового агента під час кожного нарахування (виплати) доходу у вигляді відсотків.

Фізична особа, яка в звітному податковому році одержала доходи у вигляді процентів, зобов'язана самостійно перерахувати суму податку з такого доходу, подати річну декларацію та сплатити податок.

Відповідний законопроект був зареєстрований вчора, 18 червня, за № 4101а.

Сьогодні, 19 червня, президент ВАКС Вікторія Волковська взяла участь у прес-конференції, що відбулась в ІА «Інтерфакс-Україна» (м. Київ). Учасники прес-конференції обговорювали питання фінансової політики, політики оподаткування, пропозиції законопроекту №4101а.

У своєму виступі Вікторія Волковська наголосила, що за багато років уперше міністр фінансів спільно з представниками фінансового ринку обговорював питання поповнення державного  бюджету та питання оподаткування.

Були висловлені та вислухані пропозиції, зауваження, застереження. Фінансові установи підтримали пропозиції щодо мобілізованих кредиторів і скасували нарахування відсотків по кредитах, зробили реструктуризацію й самі вислови готовність сплачувати 5 % податку від процентів, нарахованих за вкладами/депозитами для підтримки бюджету.

Але редакція, прийнята в першому читанні, не узгоджується з жодною пропозицією будь-якого сегменту ринку, є незрозумілою й необґрунтованою, особливо в час, коли населення активно забирає депозити з фінансових установ, а фінансова система знаходиться в складному становищі.

«Я хочу звернутися до Верховної Ради. Шановні депутати, остаточне рішення за Вами. Будь ласка, уважно ознайомтесь з проектом, за який Ви проголосували! Приміть виважене та зрозуміле рішення! Фінансова система може не витримати такого навантаження», — зазначила Вікторія Волковська.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1068

    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net