Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Нацкомфінпослуг повідомить Укрдержреєстр, що принцип голосування на загальних зборах кредитної спілки – один присутній має один голос

Вчора, 21 травня, на відкритому засіданні Нацкомфінпослуг серед інших питань розглядали проект відповіді Нацкомфінпослуг на запит Державної реєстраційної служби України щодо принципу голосування на загальних зборах кредитної спілки та документів, які можуть підтвердити зміни до її статуту.

Нацкомфінпослуг підтвердила свою позицію, висловлену раніше у відповіді на запит ВАКС щодо використання державними реєстраторами доручення для участі членів кредитних спілок у загальних зборах до обрахунку при голосуванні, а саме:  відповідно до Закону України «Про кредитні спілки» голосування на загальних зборах відбувається за принципом — один член кредитної спілки, присутній на зборах, має один голос.

Стосовно документів, які є підтвердженням для державного реєстратора про внесення змін до статуту кредитної спілки, регулятор висловив думку, що такими документами можуть бути копія протоколу загальних зборів кредитної спілки (належним чином завірена) та реєстр осіб, які брали участь у загальних зборах членів кредитної спілки.

Нагадаємо, що в березні цього року ВАКС, на підставі запитів своїх членів, звернулась до Державної реєстраційної служби України з питань застосування норм Закону України «Про кредитні спілки», а саме частин першої й третьої статті 8 цього Закону, щодо державної реєстрації спілок Нацкомфінпослуг і Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», а також порядку підрахунку голосів при голосуванні на загальних зборах.

Укрдержреєстр зазначив, що порядок державної реєстрації юридичної особи визначений статтями 24, 25—27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Організації й установи, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, зокрема фінансові установи (у тому числі кредитні спілки), набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації в порядку, зазначеному в наведеному вище Законі про державну реєстрацію юридичних осіб.

Державна реєстраційна служба України також повідомила ВАКС, що документом, який може підтвердити правомочність прийняття рішення про внесення змін до статуту кредитної спілки, зокрема є реєстр осіб, які брали участь у загальних зборах кредитної спілки.

У питаннях підрахунку голосів Укрдержреєстр звернувся з відповідним запитом до Нацкомфінпослуг.

Сподіваємось, позиція Нацкомфінпослуг, висловлена на відкритому засіданні, буде якнайшвидше доведена до Укрдержреєстру й ВАКС зможе надати більш повну інформацію, ґрунтуючись на цій відповіді.

ВАКС висловлює подяку департаменту регулювання та нагляду за кредитними установами та бюро кредитних історій Нацкомфінпослуг за професійну підготовку пропозицій для надання відповіді Державній реєстраційній службі України та підтримку.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1050


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net