Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

ВАКС і Німецький проект «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» підсумували роки спільної роботи

Найбільша на ринку кредитних спілок асоціація та один з найефективніших проектів технічної допомоги для української кредитної кооперації 15 травня офіційно підсумували свою роботу: ВАКС — 10 років діяльності, Німецький проект DGRV/GIZ «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» — завершення чергової, третьої, фази в Україні.

Участь у цьому заході взяли представники державних органів, експерти з Німеччини, Литви, Канади й України, керівники та співробітники українських кредитних спілок, журналісти.

Програма заходу була насиченою, оскільки говорили і про те, що ВАКС зробила для розвитку кредитної кооперації, і про особливу роль Німецького проекту в становленні системи кредитних спілок в Україні, і про спільну роботу.

Представники державних органів, зокрема, Адміністрації Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку й Нацкомфінпослуг відзначили, що в останні роки завдяки Німецькому проекту DGRV/GIZ, ВАКС та їхній спільній діяльності вдалося зробити багато правильних і важливих кроків на шляху побудови української системи кредитної кооперації. У першу чергу, це стосується законодавства, впровадження професійних стандартів діяльності кредитних спілок, розробки нових кредитних і депозитних продуктів, підвищення професійного рівня учасників ринку тощо.

У той же час чиновники звернули увагу присутніх на ті напрямки, які потрібно реалізувати якомога швидше. Це — оновлення профільного закону й низки нормативно-правових актів, створення фонду гарантування вкладів, забезпечення дотримання й захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг.

У свою чергу іноземні експерти наголосили, що підписана політична частина угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, а відтак при вдосконаленні українського законодавства варто враховувати досвід європейських країн. На прикладі Литви було показано, як законодавство Європейського Союзу вплинуло на державне регулювання та розвиток литовських кредитних спілок.

Самі ж представники українського кредитно-кооперативного руху подякували Німецькому проекту DGRV/GIZ «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» за всі надані можливості ознайомитися з досвідом роботи колег у Німеччині, Литві, Латвії й Киргизстані, а також за внесок у розбудову системи українських кредитних спілок.

Крім того, керівники кредитних спілок-членів ВАКС були одностайні щодо потреби об’єднуватися й виходити з нинішньої непростої ситуації разом, підтримуючи одне одного.

Окремо було наголошено на соціальній спрямованості кредитних спілок і їхній відповідальності перед громадою. І це дійсно важливо, адже саме кредитні спілки зараз роблять фінансові послуги більш доступними для пересічних громадян, особливо селян, а ще дозволяють людям об’єднатися.

Нинішня реальність українських кредитних спілок: спільні гроші — спільна відповідальність.

Повний перелік учасників заходу ›››

Фоторепортаж ›››

Нагадаємо, ВАКС виповнилося 10 років у березні, однак з огляду на тогочасні події в Україні, асоціація вирішила перенести відзначення цієї дати на травень й обмежитися офіційною частиною.

Детально про головні досягнення ВАКС протягом 10 років роботи йдеться в спецвипуску «Вісника кредитної кооперації», а про роботу Німецького проекту DGRV/GIZ «Реформування фінансової діяльності в сільській місцевості» — у фільмі.

Завантажити спецвипуск «Вісника кредитної кооперації» ›››

Подивитися фільм про те, як українські традиції та німецький досвід сільської кооперації стали запорукою успішної співпраці в новітні часи ›››

У закритій частині сайту ВАКС члени асоціації можуть ознайомитися з окремими презентаціями учасників заходу.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1047

 

 

 Доступ до інформації обмежено!
Для того щоб подивитися цю інформацію, вам необхідно авторизуватися, якщо ви є членом ВАКС.
    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net