Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Вимоги щодо сплати податку в розмірі 5 % від доходів по депозитах переглядаються

Сьогодні, 3 квітня, за участю міністра Шлапака О. В. відбулось засідання Громадської Ради при Міністерстві фінансів. Під час цього засідання серед інших були обговорені питання щодо оподаткування нарахувань процентів за внесками на депозити.

Президент ВАКС В. Волковська звернулась до пана Міністра з проханням пояснити, як діяти тим кредитним спілкам, які без утримання податку нараховували проценти за депозитами вранці 1 квітня, ще не маючи інформації про вимоги оприлюдненого й такого, що набув чинності, Закону «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Також В. Волковська запропонувала вирішити питання щодо визначення того, хто є податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати) на його користь доходів. Так президент ВАКС зауважила, що норма про те, що «Загальна сума податків, утриманих протягом звітного податкового місяця з таких нарахованих (виплачених) процентів платнику податку, сплачується (перераховується) таким податковим агентом до бюджету у строки, визначені цим Кодексом для місячного податкового періоду.

При цьому банківська установа не здійснює утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів, а податок сплачується фізичною особою самостійно за результатами подання річної податкової декларації» не є конкурентною, оскільки лише банки та кредитні спілки мають право залучати депозити від фізичних осіб, і різні вимоги до фінансових установ за однією операцію ні до чого доброго не призведуть.

Пан Шлапак О. В. запропонував вирішити порушенні питання шляхом внесення змін до Закону «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Шановні колеги, сподіваємось, що наші прохання та застереження будуть вирішені найближчим часом. Є надія, що 5 % від доходів по депозитах наші члени не будуть сплачувати, також сподіваємось, що будуть встановлені зрозумілі та конкурентоздатні правила щодо того, хто виступає податковим агентом у банківській установі та в кредитній спілці при нарахуванні та сплаті податку по депозиту з 1 липня 2014 року.

Чекаємо.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1025

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net