Дарницький бульвар, 8-В, прим 170, м. Київ, 02192, Україна
тел./ф. (044) 298-07-70, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

  •  

Кредитні спілки продовжують виконувати свої зобов’язання в АР Крим відповідно до законодавства України — Нацкомфінпослуг

Вчора, 19 березня, на своєму офіційному сайті Нацкомфінпослуг опублікувала Відкрити лист до учасників ринку небанківських фінансових послуг у зв’язку із подіями в АР Крим. У ньому, зокрема, йдеться про те, що небанківські фінансові установи, внесені до Державного реєстру фінансових установ, та їхні відокремлені підрозділи на території Автономної Республіки Крим продовжують здійснювати свою діяльність відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», Закону України «Про страхування» та інших законів України і є такими, що діють у рамках правового поля.

Тому небанківським фінансовим установам та їхнім відокремленим підрозділам слід і надалі працювати та виконувати свої договірні зобов’язання згідно з діючими нормативно-правовими актами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного Банку України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та інших органів державної влади.

Нацкомфінпослуг закликає небанківські фінансові установи, які працюють на території АР Крим, фіксувати випадки порушення відокремленими підрозділами та агентами своїх договірних зобов’язань перед клієнтами і контрагентами та вимоги чинного законодавства України. У разі виявлення порушень, центральним офісам запропоновано ініціювати перед Нацкомфінпослуг виключення такого підрозділу з Державного реєстру фінансових установ або призупинення відповідної ліцензії.

Здійснення керівниками та/або співробітниками відокремлених підрозділів, страховими посередниками будь-яких незаконних дій (незаконне розпорядження рахунками, привласнення грошових коштів, антиконкурентні дії тощо) тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України, у тому числі кримінальну.

Щоб не допустити порушень законодавства України у сфері ринків фінансових послуг відокремленими підрозділами фінансових установ, що знаходяться на території АР Крим, Нацкомфінпослуг закликає керівників фінансових установ здійснювати постійний нагляд за діяльністю цих підрозділів, а керівників відокремлених підрозділів — чітко дотримуватись договірних зобов’язань і норм чинного законодавства України.

Нацкомфінпослуг запевняє учасників ринку небанківських фінансових послуг, що захист прав споживачів і створення умов для забезпечення конкурентної діяльності небанківських фінансових установ у всіх регіонах України й території АР Крим є та залишається пріоритетним напрямком роботи Комісії. У разі виявлення порушень чинного законодавства України з боку небанківських фінансових установ Нацкомфінпослуг буде застосовувати оперативні та жорсткі заходи впливу для їх припинення та виконання компаніями своїх договірних зобов’язань.


Постійна адреса новини на сайті ВАКС 
http://vaks.org.ua/?id_news=1015

 


    

         

              
Авторизація


Думка експерта

2021 рік - 150-річчя від дня народження Лесі УкраїнкиСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net