01014, м. Київ, бул. Лесі Українки 29, оф. 42
тел.: (044) 285-60-17, 285-74-17, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

Аграрні розписки

 

Закон України про Аграрні розписки  


Методика використання фінансової аграрної розписки в кредитних спілках 

Методика містить в собі три додатки:

1.      Зразок примірного кредитного договору (кредит, що надається фермерському господарству або приватному підприємству, яке знаходиться у власності члена кредитної спілки).

2.      Зразок примірної фінансової аграрної розписки.

3.      Орієнтовний список документів, необхідних для оформлення фінансової аграрної розписки.


Довідково

Презентація «Примусове виконання аграрних розписок»


Актуальні заходи 

 

20 червня, м. Львів - тренінг для кредиторів «Примусове виконання аграрних розписок». За деталями та реєстрацією звертайтеся до Катерини Кирсти kkyrsta@ifc.org

 

6 червня - наступний «Прямий ефір з аграрними розписками». Традиційно, експерти та юридичні радники Проекту будуть на зв'язку, щоб дати відповіді на Ваші запитання щодо аграрних розписок. Реєстрація та підключення за посиланням 

 

Тренінг для кредиторів «оцінка кредитоспроможності агровиробника»

У травні-червні 2019 року Проект проведе серію тренінгів для компаній-кредиторів щодооцінки кредитоспроможності агровиробників.

В рамках тренінгу буде розглянуто найкращі практики оцінки кредитних ризиків: етапи кредитного процесу, аналіз фінансово-економічного стану агровиробника при прийнятті рішення щодо надання фінансування, елементи подальшого контролю за виконанням зобов'язань тощо.

Найближчі дати: 29 травня (Київ), 5 червня (Черкаси).

Більше деталей та орієнтовна програма тренінгу в прикріпленому файлі, з питаннями та для реєстрації звертайтеся до Олександра Муляра omuliar@ifc.org.

 

Регіональні тренінги «Примусове виконання Аграрних розписок»

У травні-липні 2019 року Проект проведе низку регіональних тренінгів для кредиторів щодо примусового виконання аграрних розписок, в рамках яких учасники дізнаються про ключові аспекти процедури.

Перші практичні випадкипримусового виконання аграрних розписок на українському ринку дозволили виокремити чіткі рекомендації для кредиторів для ефективнішої роботи з інструментом розписок та вирішення проблемних ситуацій, пов'язаних з невиконанням зобов'язань боржника за розпискою.

За деталями та реєстрацією звертайтеся до регіональних координаторів Проекту чи до Катерини Кирсти kkyrsta@ifc.org

 

Управління фінансами фермерського господарства 

Спеціальна пропозиція для кредиторів, котрі зацікавлені у побудові довгострокової співпраці зі своїми клієнтами-сільгоспвиробниками: за Вашою заявкою команда Проекту проведе тренінг для фермерів щодо управління фінансамифермерського господарства.

Тренінг допоможе агровиробникам покращити своє розуміння фінансів та більш ефективно керувати грошовими потоками підприємства. Для Вашої компанії, своєю чергою, це принесе надійніше партнерство та зниження кредитних ризиків.

За деталями та реєстрацією звертайтеся за адресою nskurativska@ifc.org

 

Круглий стіл «Моніторинг предмета застави»

22 травня, з 14:00 до 17:00, в офісі IFC (за адресою м. Київ, Дніпровський узвіз, 1) відбудеться круглий стіл для кредиторів  на тему «Моніторинг предмета застави за аграрними розписками: найкращі практики та особливості».

В рамках круглого столу Ви дізнаєтеся, як мінімізувати кредитні ризики при роботі за аграрними розписками через ефективний моніторинг застави фермера, а саме - майбутнього врожаю. Учасники ринку поділяться найкращими практиками та власним досвідом.

Андреса для реєстрації: nskurativska@ifc.org

 

Круглий стіл «Примусове виконання аграрних розписок»

20 травня, з 13:00-17:00, в офісі IFC (за адресою м. Київ, Дніпровський узвіз, 1) відбудеться круглий стіл щодопримусового виконання аграрних розписок для кредиторів, в рамках якого учасники дізнаються про ключові аспекти процедури.

Перші практичні випадкипримусового виконання аграрних розписок на українському ринку дозволили виокремити чіткі рекомендації для кредиторів для ефективнішої роботи з інструментом розписок та вирішення проблемних ситуацій, пов'язаних з невиконанням зобов'язань боржника за розпискою.

Адреса для реєстрації: kkyrsta@ifc.org

Інформація з Бюлетеня Проекту "Аграрні розписки в Україні"


Статистика Аграрних розписок

 

Видано Аграрних розписок  На загальну суму  Станом на:
1842 12,9 млр. грн. 04.06.2019
1800 12,6 млрд. грн. 29.05.2019
1751 12,3 млрд. грн. 21.05.2019
1735 34 культур в заставі 15.05.2019
1577 11,3 млрд. грн. 23.04.2019
1397 10,5 млрд. грн. 10.04.2019
1180 9 млрд. грн.  
 

Інформація з Бюлетеня Проекту "Аграрні розписки в Україні" 


Новини від Проекту «Аграрні розписки в Україні»

 

Перші міжнародні аграрні розписки видані в Україні

Нещодавно в Україні були видані перші міжнародні аграрні розписки. Агровиробниче підприємство з Чернігівщини,ТОВ «Зорі Обмачева» видали товарну аграрну розписку та отримали фінансування від трейдера з Естонії, компанії «Letofin». Аграрна розписка була видана у супровід до форвардного договору на поставку майбутнього врожаю кукурудзи, за розпискою підприємство отримало пре-фінансування у розмірі близько 40% загальної вартості продукції.

Дещо пізніше на Львівщині, СГ «Салікс» за допомогоюфінансової аграрної розписки вдалося залучити фінансування у розмірі 1,2 млн грн від іншого естонського кредитора, компанії «Evervelle».

Більше деталей читайте у матеріалі Проекту за посиланням.

 

Агропросперіс банк: партнерські програми для купівлі техніки

Агропросперіс Банк спільно з партнерами, основними операторами ринку сільськогосподарської техніки, пропонує програми фінансування купівлі техніки для сільгоспвиробників. В рамках програм, зокрема, передбачена можливість отримати кредит без першого внеску за умови оформлення аграрної розписки як додаткового забезпечення.

Основні переваги програм:

Briefcase

 

Для виробників із площею земель від 100 га

 

%

Перший внесок від 0%

Stopwatch

 

На термін до 7 років

 

Money

 

Без витрат на оцінку та страхування застави

Детальна інформація з переліком партнерів-постачальників техніки та умовами фінансування від Агропросперіс Банку доступна за посиланням.

 

Закриття виконаних аграрних розписок

До уваги фермерів та кредиторів! 

Нагадуємо, що виконані аграрні розписки підлягають зміні статусу в Реєстрі шляхом внесення нотаріусом відповідного запису про припинення аграрної розписки. Звернутися до нотаріуса для вчинення такої дії мають право як боржник (уповноважена ним особа), так і кредитор (уповноважена ним особа) - це зафіксовано уп. 30 Постанови Кабміну про Затвердження порядку ведення Реєстру аграрних розписок.

Чому важливо закривати в Реєстрі виконані аграрні розписки?

  • Виконані, повернені, але не закриті аграрні розписки можуть вводити в оману та відштовхувати потенційних кредиторів;
  • Вчасне закриття розписок формує позитивну кредитну історію боржника;

Закриття виконаних розписок дозволяє отримати кращі умови для реалізації агропродукції після зняття обтяжень і можливість роботи з більшою кількістю потенційних покупців.

 

"ОТР Банк надає нові можливості виробникам органічної продукції

«ОТР Банк» розпочав фінансування виробників органіки, зокрема наприкінці травня банк вперше профінансував дві аграрні розписки із сертифікованою органічною пшеницею в заставі.

Відповідні розписки були видані на Дніпропетровщині двома підприємствами з групи компаній «УкрБіоЛенд», яка входить до топ-5 виробників органічної продукції рослинництва в Україні. Загальна сума фінансування за розписками склала 24 млн гривень, наразі це найбільший обсяг наданого фінансування за розписками серед кредиторів органічного сектору.

«ОТР Банк» продовжить розвивати співпрацю з виробниками органічної продукції через аграрні розписки. Більше інформації дізнавайтеся у представників банку.

 

Банк фінансує перші «органічні» Аграрні розписки

Виробництво органічної продукції з кожним роком набирає оборотів в Україні і нещодавно на ринку з'явилися перші аграрні розписки з органічною продукцією в заставі.

Першим кредитором в цьому сегменті став АТ "БАНК АЛЬЯНС", який здійснив фінансування агровиробника за фінансовою аграрною розпискою на майбутній врожай пшениці та сої, які вирощуються відповідно до європейських стандартів органічної с/г продукції і використовуються у виробництві продуктів харчування (у т.ч. дитячого) з маркуванням "organic" як на території України, так і у країнах Європейського Союзу, США та Канади.

 

ЯК ОБРАТИ НОТАРІУСА?

Аграрна розписка підлягає нотаріальному посвідченню та вважається виданою після реєстрації нотаріусом в державному реєстрі аграрних розписок. Відповідну дію можуть робити нотаріуси, які набули статусу реєстраторів, на сьогодні це більше ніж 240 нотаріусів зі всіх областей країни.

Повний перелік нотаріусів-реєстраторів розміщено на сайті Реєстру за посиланням. А їхні контактні дані, зазвичай, можна знайти через пошукові системи в мережі Інтернет.

Фермер та кредитор обирають нотаріуса на власний розсуд за спільною згодою, незалежно від місця реєстрації чи знаходження фермера та його майна.

ПІДГОТОВКА ДО ВИДАЧІ АГРАРНОЇ РОЗПИСКИ 

При підготовці до видачі аграрної розписки як фермеру, так і кредитору слід завчасно звернутися до нотаріуса, зокрема для вирішення наступних завдань:

Обом сторонам:

  • Узгодитивартість нотаріальних послуг(посвідчення, в разі потреби - індосаменту, закриття, тощо). Вартість посвідчення при видачі аграрної розписки зазвичай складає близько0,1% від вартості зобов'язання. Оплату послуг здійснює кредитор чи фермер - за згодою сторін (допустимий також варіант 50/50).
  • Підготуватисписок ділянокзгідно зшаблоном Реєструдля полегшення роботи нотаріуса (шаблон можна завантажити запосиланням).

Кредитору:

  • Повідомити нотаріусу вимоги щодо тексту аграрної розписки, яку кредитор готовий прийняти;
  • Повідомити нотаріусу вимоги щодо прийнятних земельних ділянок, майбутній врожай з яких буде переданий в заставу за розпискою. Пам'ятайте: кредитор вирішує придатність земельних ділянок - нотаріус лише перевірить право фермера на володіння/користування ними.
  • Переконатися, що в разі потреби нотаріус готовий вчинити виконавчий напис.

Фермеру:

Завчасно надати нотаріусу для перевірки кадастрові номери чи документи щодо права володіння/ користування земельними ділянками.

 ЯК ОБРАТИ НОТАРІУСА?

Аграрна розписка підлягає нотаріальному посвідченню та вважається виданою після реєстрації нотаріусом в державному реєстрі аграрних розписок. Відповідну дію можуть робити нотаріуси, які набули статусу реєстраторів, на сьогодні це більше ніж 240 нотаріусів зі всіх областей країни.

Повний перелік нотаріусів-реєстраторів розміщено на сайті Реєстру за посиланням. А їхні контактні дані, зазвичай, можна знайти через пошукові системи в мережі Інтернет.

Фермер та кредитор обирають нотаріуса на власний розсуд за спільною згодою, незалежно від місця реєстрації чи знаходження фермера та його майна.

ЗАКРИТТЯ АГРАРНОЇ РОЗПИСКИ

Виконані аграрні розписки підлягають зміні статусу в Реєстрі шляхом внесення нотаріусом відповідного запису про припинення аграрної розписки. Звернутися до нотаріуса для вчинення такої дії мають право як боржник (уповноважена ним особа), так і кредитор (уповноважена ним особа) - це зафіксовано у п. 30 Постанови Кабміну про Затвердження порядку ведення Реєстру аграрних розписок.

ЗАКРИТТЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК

До уваги фермерів та кредиторів!

Нагадуємо, що виконані аграрні розписки підлягають зміні статусу в Реєстрі шляхом внесення нотаріусом відповідного запису про припинення аграрної розписки. Звернутися до нотаріуса для вчинення такої дії мають право як боржник (уповноважена ним особа), так і кредитор (уповноважена ним особа) - це зафіксовано у п. 30 Постанови Кабмінупро Затвердження порядку ведення Реєстру аграрних розписок.

Чому важливо закривати в Реєстрі виконані аграрні розписки?

  • Виконані, повернені, але не закриті аграрні розписки можуть вводити в оману та відштовхувати потенційних кредиторів;
  • Вчасне закриття розписок формує позитивну кредитну історію боржника;
  • Закриття виконаних розписок дозволяє отримати кращі умови для реалізації агропродукції після зняття обтяжень і можливість роботи з більшою кількістю потенційних покупців.

 

НОВИЙ КРЕДИТОР ЗА АГРАРНИМИ РОЗПИСКАМИ

АТ «БАНК АЛЬЯНС» розвиває новий пріоритетний напрямок роботи з клієнтами аграрного сектору -фінансування агровиробників.

В тому числі, кредитування підприємств з використанням аграрних розписок. «БАНК АЛЬЯНС» розробив власний продукт, який дозволяє фермерам отримати фінансування для посівних робіт та вирощування сільськогосподарських культур, якезабезпечене Фінансовою аграрною розпискою.

20 березня 2019 року «БАНК АЛЬЯНС» вже отримав практичний досвід роботи з аграрними розписками, профінансувавши сільгоспвиробниче підприємство з Донецької області.

«БАНК АЛЬЯНС» є експертом у роботі з корпоративними клієнтами з 1992 року та пропонує швидке обслуговування агровиробникам за оптимальними тарифами.

 

НОВІ КУЛЬТУРИ В ЗАСТАВІ ЗА АГРАРНИМИ РОЗПИСКАМИ

Минулого тижня господарство з Одеської області «Пан Білан», котре є одним з найбільших виробників і постачальників салатів та зелені в Україні, видало дві аграрні розписки під заставу кропу та петрушки. Обидві культури стали очікуваними новинками для аграрних розписок, доповнивши перелік нішевої продукції в заставі.

Інформація з Бюлетеня Проекту "Аграрні розписки в Україні"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        

              
Авторизація


Думка експерта

 

2019 рік - рік Григорія Галагана, споборника кредитної кооперації в УкраїніСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net