01014, м. Київ, бул. Лесі Українки 29, оф. 42
тел.: (044) 285-60-17, 285-74-17, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

Верховна Рада розглянула проект закону про Фонд гарантування вкладів кредитних спілок

На пленарному засіданні Верховної Ради України, 21 січня 2010 року, у першому читанні було розглянуто проект Закону України «Про Фонд гарантування вкладів кредитних спілок» (№ 3265). 
Результати розгляду такі:
1. Про взяття проекту закону за основу рішення не прийнято. 
Взяття проекту закону за основу здебільшого не підтримали представники фракції Партії Регіонів і фракції Комуністичної партії України.
2. Більшістю голосів прийнято рішення про направлення проекту закону на повторне перше читання.
Детальніше з хронологією проведення пленарного засідання та результатами голосування можна ознайомитися на офіційному сайті Верховної Ради України.

З витягом зі стенограми цього пленарного засідання Верховної Ради України можна ознайомитися за адресою http://www.pzv.net.ua/?nid=news|213

Нагадуємо:
Законопроектом встановлено засади функціонування Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок, порядок відшкодування вкладів членів кредитних спілок учасників (тимчасових учасників) Фонду, а також регулюються відносини між Фондом, Кабінетом Міністрів України й Уповноваженим органом з регулювання ринків фінансових послуг.
Відповідно до законопроекту Фонд є державною спеціалізованою установою, яка виконує функції державного управління в сфері гарантування вкладів членів кредитних спілок.
У своїй діяльності Фонд керується Конституцією України, чинним законодавством і діє на підставі Положення про Фонд гарантування вкладів членів кредитних спілок, що затверджує Кабінет Міністрів України й Уповноважений орган.
Керівними органами Фонду є адміністративна рада та виконавча дирекція. Законопроект містить положення щодо повноважень керівних органів Фонду.
Відповідно до законопроекту учасниками Фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок є кредитні спілки, які включені до державного реєстру фінансових установ, який веде Уповноважений орган, і мають ліцензію на здійснення діяльності по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки. Участь у Фонді кредитних спілок є обов’язковою. Фонд видає нормативно-правові акти з питань, віднесених до його повноважень, які є обов’язковими до виконання учасниками Фонду.
З метою забезпечення захищеності вкладів членів кредитних спілок Фонд відповідно до визначеного ним порядку встановлює для учасників Фонду обов’язкові стандарти — вимоги до учасників щодо їхнього членства в Фонді, які встановлюються нормативно-правовими актами Фонду. 
Законопроект містить положення щодо порядку подання звітності Фонду, порядку формування коштів Фонду та використання коштів Фонду на використання коштів за вкладами.

                        

              
Авторизація


Думка експерта

Міжнародний день кредитних спілок

17 жовтня 2019 р.Споживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net